Zvědavý

Oholí mě dneska ještě v běžném kadeřnictví?

Když dneska přijdu do kadeřnictví s tím, že se chci nechat oholit bude se kadeřnice tvářit, že sem se zbláznil, nebo se to i dnes ještě pořád dělá ?

Nejlepší odpověď
ivzez

V kadeřnictví ne, ale v holičství by Vás oholit měli.
Pokud ještě nějaké existuje.
Kadeřnice je jiný druh práce než holič/ka.

Další odpovědi
dudu

Údajně kvůli směrnici z Bruselu tě neoholí. Ta byla už před léty vydána jako reakce na riziko možného přenosu AIDS při poranění břitvou. Toto sdělení mně tlumočila děvčata z místního holičství a kadeřnictví. Chlapi tam nepracují.

Drap

Běžná holičství ani kadeřnictví to už dávno nedělají. V lepších salonech to však možné je.
Třeba zde:
https://www.sle­vomat.cz/akce/1335164-exkluzivni-pece-holeni-strih-vlasu-i-styling

Edison

Nedělá, pokud vím. Taky jsem to KDYSI zkoušel. Ale technologie se změnily, tak možná… Prostě to zkus někam zajít a nechat se oholit… Ale bacha, aby Tě spíš nevoškubali.

marci1

Ne, neoholí. Ale „Holičství“(barber shop) se již začínají pomalu vracet do módy. V Praze je jich např. několik. Nejsou tam ale holiči, ale „lazebníci“. Za 790,– Kč mají pánové obličej jako dětský zadeček. 🙂

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/3984­78-tradicni-holicstvi-se-vraci-do-mody.html

annas

Dnes existuje dámské a pánské kadeřnictví. Nebo Pánské kadeřnictví a holičctví.

Dévala jsem se na rozopis a ceník služeb, jen sstříhání vousů, ale holení v nabídce není. Běžně ne.

Snad jen někde. Např. v Praze.
„Napaření vousů horkým ručníkem, tradiční holení břitvou, hydratační péče, zábal obličeje horkým ručníkem a na závěr kolínská“
Cena Kč 550., pro seniory 590.

http://www.gen­tlemenbrother­s.cz/praha/ser­vice/

anonym

To se raději ohol doma a levněji. A ještě to budeš mít rychlejší. Ale prý to dělají. Tedy co jsem od známé, která se učila kadeřnicí slyšel, tak se učí vousy upravovat.

nyjono

Jak píše ivzez. Kadeřnictví není holičství.

Edison

Ano, úprava vousů ano. Ale to není „oholení“…

anonym

Tak když zvládne jedno, zvládne i druhé za malý příplatek ne?

Edison

To právě nikoli. S úpravo vousů jsem se setkával poměrně běžně. Při dotazu na holení už se na mě koukali, jako bych spadl z višně.