Avatar uživatele
Zvědavý

Oholí mě dneska ještě v běžném kadeřnictví?

Když dneska přijdu do kadeřnictví s tím, že se chci nechat oholit bude se kadeřnice tvářit, že sem se zbláznil, nebo se to i dnes ještě pořád dělá ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, Drap, JájsemRaibek, marci1 před 2016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

V kadeřnictví ne, ale v holičství by Vás oholit měli.
Pokud ještě nějaké existuje.
Kadeřnice je jiný druh práce než holič/ka.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Zvědavý Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Údajně kvůli směrnici z Bruselu tě neoholí. Ta byla už před léty vydána jako reakce na riziko možného přenosu AIDS při poranění břitvou. Toto sdělení mně tlumočila děvčata z místního holičství a kadeřnictví. Chlapi tam nepracují.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Běžná holičství ani kadeřnictví to už dávno nedělají. V lepších salonech to však možné je.
Třeba zde:
https://www.sle­vomat.cz/akce/1335164-exkluzivni-pece-holeni-strih-vlasu-i-styling

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Nedělá, pokud vím. Taky jsem to KDYSI zkoušel. Ale technologie se změnily, tak možná… Prostě to zkus někam zajít a nechat se oholit… Ale bacha, aby Tě spíš nevoškubali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ne, neoholí. Ale „Holičství“(barber shop) se již začínají pomalu vracet do módy. V Praze je jich např. několik. Nejsou tam ale holiči, ale „lazebníci“. Za 790,– Kč mají pánové obličej jako dětský zadeček. 🙂

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/3984­78-tradicni-holicstvi-se-vraci-do-mody.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Dnes existuje dámské a pánské kadeřnictví. Nebo Pánské kadeřnictví a holičctví.

Dévala jsem se na rozopis a ceník služeb, jen sstříhání vousů, ale holení v nabídce není. Běžně ne.

Snad jen někde. Např. v Praze.
„Napaření vousů horkým ručníkem, tradiční holení břitvou, hydratační péče, zábal obličeje horkým ručníkem a na závěr kolínská“
Cena Kč 550., pro seniory 590.

http://www.gen­tlemenbrother­s.cz/praha/ser­vice/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To se raději ohol doma a levněji. A ještě to budeš mít rychlejší. Ale prý to dělají. Tedy co jsem od známé, která se učila kadeřnicí slyšel, tak se učí vousy upravovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jak píše ivzez. Kadeřnictví není holičství.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Ano, úprava vousů ano. Ale to není „oholení“…

před 2016 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak když zvládne jedno, zvládne i druhé za malý příplatek ne?

před 2016 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To právě nikoli. S úpravo vousů jsem se setkával poměrně běžně. Při dotazu na holení už se na mě koukali, jako bych spadl z višně.

před 2016 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek