plavala

PROČ se mi časem trhají trička?

Nerozumím tomu. V minulém místě bydliště mi vydržely domácí trička i 10 let bez poškození a v novém místě bydliště se mi po roce polovina stihla rozpadnout. Začíná to malýma dírkama na všech místech. Může to být tvrdostí vody? Nebo jiným pracím práškem? Nebo špatnou pračkou? Nebo je to jen shodou okolností, že už byly staré? Nebo jiná možnost?

Odpovědi
Elk

Můžou to způsobovat moli, to jsou potvory a experti na dírky v oblečení.

Kepler

Je to jen shodou okolností, že už byly staré. Nic nevydrží věčně. Čím vyšší gramáž bavlny, tím delší odolnost vůči běžnému opotřebení.

mojitek

hodně zajímavá otázka-mě se stává to samé.Keplerovo tvrzení o stáří materiálu není správné,mně se to stává i u nových věcí třeba.Moly tady nemáme,dokonce ani myši ani netopejry-ono to ale vypadá jako kdyby se do toho zakousla nějaká ta myš nebo jiný hlodavec. Přemýšlel jsem ještě nad pračkou/bubnem,ale žádné výčnělky nebo ostré hrany jsem tam nenašel.Je to pro mě záhadou.Takže prací prášky? Fakt nevím

mosoj

Pohybuješ se ve „zdravém“ prostředí. Někde na tebe prší kyselina nebo jiná žíravina. Myslím to vážně. Sleduj prostředí ve kterém se pohybuješ.
Může to být i špatně rozpuštěný silný prací prášek, ale tak silný prací prášek nedovedu představit.

Michálek1245

Tak je to hodně o tom, co za trička si taky kupujete samozřejmě. Já jsem si oblíbil pracovní tričko s dlouhým rukávem od https://www.xfer­.cz/tricka/dlou­hy-rukav Jsou to trička s vyšší gramáží, takže vydrží i práci. Anebo mám rád teď tu chrudimskou firmu Cityzen. Ty dělají taky kvalitu. Ale počítejte s tím, že si za to trochu zaplatíte. :)

anonym

Je to novými pracími prášky co se snaží o to, aby se prádlo rychle zničilo, a výrobci oblečení měli větší odbyt, moderně se tomu říká kurvítka.