panxnotdead

Není pozdě, když úraz ohlásím až po 14 dnech?

Před 14 dny jsem měl nehodu při hokeji, asi jsem si narazil loket, nikam jsem s tím nešel v domnění, že to přejde, ale moc to nepřešlo, zítra se s tím chystám do nemocnice. Chci se zeptat, zda nepřijdu o peníze z pojistky, když je to až po 14dnech od data úrazu, děkuji.

Odpovědi
mosoj

S pojistkou nebudou problémy, horší by to bylo v zaměstnání, pokud by neexistoval prvotní záznam.

Zaibatsu

Přijde na to, o jakej úraz jde, zda je doktor schopnej stanovit, jakej byl pravděpodobnej mechanismus úrazu. Tahle otázka se v lékařškejch posudkách řeší skoro vždycky a znalec (lékař), většinou určí s jakou jistotou lze tvrdit, že průběh, kterej tvrdil zraněnej,se shoduje s mechanismem toho zranění.