Avatar uživatele
mirek0720

Odpovídá 35 cm silný beton v paneláku konstrukci 20 cm Ytongu + 8 cm plystyrén?

Vycházím ze zdi v jiné místnosti. Zdá se mně to předimenzované, původně tym byla papundeklová stěna s izolací, nyní je to moc tlusté a změnšil se prostor balkónu o 13 cm. Neznám tepelně izolační vlastnosti betonu, Ytongu ani polystyrénu.
Doplňuji:
Je to úplně přesně ten případ, jak píše pan pod označením Casey. Balkon nám zúžili o 13 cm. Teď už nevím, jaká byla síla původní dřevotřísky pod oknem (nebyl jsem doma) ale nová zeď je teď 29 cm silná (20 Ytong + 8 polystyren + omítka)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4695 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
casey

Jak se mohla navysit tloustka steny o vice nez je tloustka polystyrenu tj.8cm? U balkonoveho panelu se vyzdiva pouze prostor mezi okny, kde puvodne bylo jakesi sklo a pod nim izolace. Zevnitr myslim drevotriska. Vyzdiva se ovsem ytongem o stejnem tloustce jako okolni panel, dale polystyren pres cely panel, perlinka a fasada. Nebo vam vyzdili silnejsi a ten v tomto miste vystupuje do balkonu?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

A co to je za zeď.Kdysi jsem se podílel na stavbě paneláků,ale 35cm silný panel jsem nikde neviděl.Obvodové panely 20cm + lehké křemelinové (tepelná izolace) 20cm,vnitřní nosné 10cm – 15cm,příčky 8cm.A tepelně izolační vlastnosti betonu jsou závislé na složení a druhu betonové směi.Např. přidáním perlitu je směs lehčí,tepelně izolační vlastnosti lepší,ap.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek