Avatar uživatele
Registrovaný

Co mám dělat, když se mi spolužák záměrně pokouší poškodit telefon?

Zdravím, mám ve škole jednoho *****, chová se pořád jak děcko a neustále po třídě něco hází, Gumu,papíry,křídy. a je to taková socka,nenosí svačiny, nejezdí na výlety, pořád chce napít a má telefon za krále klacka. ovšem já né. Mám Sony Xperia Z2 a ten debil mi jí dnes trefil křídou, naštěstí tam není ani škrábaneček ale pěkně mě naštval. ničeho si nehledí a akorád mě štve, a když sem ho seřval že mu ho nechám zaplatit tak mi řekl že je mu jedno že se rozbije, je to jen telefon. Dáte mi nějakou radu co bych mu mohl provést ? Popřípadě pokud by mi ho opravdu zničil, jedná se o trestný čin ? jelikož cena 18 000 není zrovna malá. PS: To že má zničený telefon přece neznamená že ho musí zničit i mě.


To si děláš Srandu ? nebavím se sním, nic mu neříkám, nic po něm neházím a nakonec sem já ten špatnej ? co si to zaslouží ? za to že je socka si může sám. a to že závidí tak to nemusí dělat tímto stylem. PS: mám nejdražší telefon ze třídy a schválně to hází když ho mám vytažený, jinak si mě vůbec nevšímá !
Doplňuji:
Jde mi o to, ZA A: Já mám ohlídat telefon před takovým tarddem ? A jak se chcete dohodnou s jeho rodiči když v podstatě nic nemá ? a za B: Já neříkám že kdo nemá mobil za 18 tak je socka, ale neznamená to, že mi ho musí umyslně ničit jen proto že ho já mám, stejné to jako bude i s autem ? Bude mít žigulika a já audi tak mi jí škrábne a řekne je to jen auto. A nic stím neudělám :?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Takový drahý mobil nenos do školy a nepovyšuj se nad někým, kdo má telefon "za krále klacka." Možná se tak chová ( a tím se ho nezastávám ) protože Ty se vytahuješ drahým mobilem a máš ho "za socku".
Kdo se povyšuje, bývá ponížen. :-(

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Kup si mobil od krále klacka a flákni po něm také křídou.


Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud si vezmeš do školy věc za 18.000 Kč tak je to na tvou zodpovědnost a škola s tím nemusí nic udělat a to je samé s krádeží, je to pouze na tvou zodpovědnost ale pokud ti ho zničil schválně tak je nejlépe s rodiči zajít za jeho rodiči a dohodnout se na zaplacení rozbitého mobilu ale pokud ti ho jenom trošku škrábne tak si myslím že s tím už nic neuděláš a řeknou ti že sis ho měl hlídat :/ :)
Doplňuji:
Nesrovnávej auto s mobilem a pokud se bojíš aby ti ho nezničil tak si ho nech doma, ne? ! A pokud nemá nic tak přijdeš o mobil a nic s tím neuděláš když ti ho nebude moct zaplatit. ;)


Avatar uživatele
Pokročilý

Vztahy ve školách stejně jako na pracovištích mohou být někdy zapeklité. Úmyslné poškozování cizí věci je jedním z nejčastějších jevů, se kterým se ve škole setkáváme. Učitel by rozhodně měl v takové situaci učinit preventivní opatření. Má k tomu vzdělání a patří to k jeho práci. ;-)
Doplňuji:
Nejprve bych si promluvila s třídním učitelem a teprve pak řešila celou věc s rodiči. :D


Avatar uživatele
Bronzový

pokud jsi třída, tak za tím co po tobě hodil křídu někdy v klidu zajdeš, usmíříš se s ním a pokusíš se ho lépe poznat a možná spřátelit. pak už se nebudeš muset snad obávat


Avatar uživatele
Registrovaný

Dej tomu hajzlovi přes držku a sprostě ho seřvi to pomůže. a z trestu si nic nedělej


Avatar uživatele
Zlatý

Mobil za 18 tisíc do školy nepatří, ať si o tom myslíš, co chceš.
Správně by se do školy neměl mobil nosit vůbec
(žáci nedodržují pravidla jeho používání), ale to se asi neprosadí.

Nosíš-li drahé věci do prostředí, kde ti je někdo může zničit,
musíš si je ohlídat.


Avatar uživatele
Stříbrný

podle školního řádu ho nemáš ve škole používat,když ho budeš mít v kapse tak ti s ním těžko něco udělá.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Anonymeeek

postcd: Jde to dost těžko zajít ze někým koho nesnášíš, je úplně jiný styl, kouří- dokonce ve škole ukazuje i trávu, i když mi kámoš kolikrát nabízel i obyčejný cígo, tak jsem si nevzal a už vůbec né před vyučováním. U něj to je na opak, každý den schání peníze na půjčení. A přitom krabičku cigaret vždycky má, co je na tom tak těžkého si místo cigaret koupit pití nebo jídlo. Protože být na mém místě, tak vás to taky unaví když každý den za vámi chodí a ptá se zdaly mu dáte napít, pučíte peníze a nebo neprodáte cigáro. Už od základky se mi takový lidé příčí, ale nevím čím to bylo ale na základce nikomu nikdy v životě svačina nechyběla, nikdo nikdy nežebral. A jen co jsem přišel na střední tak se to komplet změnilo, jsou tam lidé jak normální/mí kamarádi, tak lidé který nesnáším/ žebráci atd. Nemůžu se sním kamarádit, jelikož když jsem ho neznal tak seděl předemnou, s lidmi nemám problém a v poznávání nových lidí také nemám problém ba naopak rád se seznámím. Ale když seděl předemnou tak to bylo ze začátku hotové zlo, první koho se zeptal, zdaly mu dá napít/ půjčí peníze jsem byl já, naštěstí jen částky typu 2 Kč které mu zbívaly, ale počase jsem zjistil že vydrbává i s ostatními, a tak jsem si řekl že tohle prostě ne, na hlavu si s*** nenechám. Totéž udělaly i ostatní. Teď jsme tak nějak ve tříde rozdělení ne jen podle Oborů, baví se například obráběč s obráběčem. ale také podle Finančních možností. Je mi líto že to tak říkám ale bavíme se Normálně a tyhle případy dáváme stranou, prostě je už ignorujeme, automaticky jak příjde někdo znich tak říkám ne, přitom například kámošovy, který si zapomene pití jednou za rok nebo prachy tak klidně dám, jelikož mám jistotu že mi to vrátí. u něj ne/ nikdy mi nic nevrátil/nikomu.

Avatar uživatele
Registrovaný

Anonymeeek

Nemůžu nic udělat ? Tak ho zažaluju. A pochybuju že vyhraje

Avatar uživatele
Registrovaný

Anonymeeek

Neřekl jsem že kdo nemá mobil za 18 je socka. Ale co si myslíte o klukovy, který nenosí svačiny, a když jo tak třeba 15 rohlíků,samotných, každý den vyhlíží někoho a ptá se ho na pití/pomůcky, na praxe chodí v normálním oblečení a přes to nosí montérky, takhle pak smrdí i ve škole, seděl jsem vedle něj, a zeptal jse mě jestly mu dám salám na zbytek rohlíku. A když jsem se ho zeptal, proč nenosí pití tak mi odpoví že pije málo. Je to už pro vás stručnější ? Už chápete co tím myslím ?

Avatar uživatele
Zlatý

redy

Nechci s tebou polemizovat neb vidím že ještě nenadešel tvůj čas.Nebo ty víš jak jednou dopadneš ty potažmo tvoje děti?
Neodsuzuj když stojíš teprve na prahu. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Avatar uživatele
Registrovaný

Anonymeeek

Vím jak dopadnou, určitě si nebudu děti dělat když nejsou peníze, to by mě nikdy nenapadlo. a radši nebudu jíst, než aby ve škole byly za žebráky

Avatar uživatele
Zlatý

redy

Nebudeš jíst a jak chceš pracovat?
Si zdravej ale co když onemocníš?
A dalších stopadesát věcí které i kdybysi chtěl neovlivníš....

Avatar uživatele
Registrovaný

Anonymeeek

Tady jde ovšem jen o ten telefon, takže ho nemám kvůli němu nosit ? takže autem taky nemám jezdit, nemám nosit svačiny aby mi nemohl závidět ? PS:Kámoš sedí ob lavici vedle, Má HTC ONe a na něj taky hází. Řekl bych že jediná možnost je závist. Protože nic jiného mě nenapadá

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Přesně tak! Nenos ho!

Avatar uživatele
Registrovaný

Anonymeeek

PS: Kouří, takže na cigarety má běžně/ pokaždý

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1268
Zlatý ivzez 750
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 539
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.