bolak

Odkdy je u nás tráva – mařka protizákonná?

Zavíralo se za ni i za komančů?

Nejlepší odpověď
anonym

Co já si pamatuji, tak za vlády rudých khmérů u nás nebylo pěstování ani konzumace marihuany nijak legislativně ošetřeno, ale pravda je, že konzumentů bylo velmi málo. Většinu tehdejších outdoorových výpěstků z domácí produkce znalci pohrdlivě dle obsahu THC nazývali „kukuřicí“ a když někdo přepašoval nějaké hulení ze „Západu“, byla o semínka velká poptávka, ale vzhledem k pravidlům pěstování, stejně další úroda nestála za mnoho. O pěstování indoorových kultivarů se mohlo místním jen zdát. První vlaštovkou zákonného omezení byl proslulý zákon o množství více než větším, který povoloval prakticky držení a pěstování pro vlastní potřebu, potom následoval úplný zákaz pěstování i držení a teď se zase projednává legální prodej pro léčebné účely.

Další odpovědi
david22

Od té doby, kdy byla zakázána.
Doplňuji:
Ani za komančů, ani za apačů, ani za siouxů.

suaeda

Od kdy je konopí indické protizákonné to nevím. Za bývalého režimu se pěstovalo, distribuovalo a kouřilo také, ale v daleko menší míře než nyní. A lidé za to byli souzeni také, ale nepsalo se o tom, protože v tzv. „socializmu“ přece nic takového obludného kapitalistického nemohlo existovat.