bolak

Odkaz – stažení náhodné verze souboru (nebo na střídačku)

Potřebuju vytovřit odkaz, na kterej když kliknu, tak aby se to přesměrovalo náhodně na jeden z přednastavných 10ti dalších odkazů. Prostě mít u toho odkazu nastaveno deset různých adres, a aby to náhodně na jednu z nich toho člověka kterej na to klikne přesměrovalo. Řeknu z jakýho důvodu to potřebuju, možná že někoho napadne něco lepšího.

Mám hru, kterou když spustím, tak se zapne i chat pro hrající uživatele. Problém je, že aby to tu osobu do toho chatu pustilo, musí mít v jednom ze souborů nastavený vlastní nick a heslo, a to se nastaveuje tak, že je potřeba se složitě registrovat na jednom webu který je v jazyce, kterýmu nikdo nerozumí, proto jsem to vyřešil tím způsobem, že jsem na tom webu zaregistroval univerzální nick s univerzálním heslem, jen aby se ta osoba mohla připojit na chat a já jí mohl vysvětlit co a jak. Problém je v tom že si tuhle hru stahuje několik lidí najednou a spouští ji ve stejnou chvíli, tudíž nastává situace, kdy se připojí na chat několik lidí zároveň se stejným (univerzálním nickem), čímžpádem z toho chatu vždy nově příchozí toho stávajícího uživatele (se stejným nickem) vytlačí a ten je vyhozen. Načež ten se opět připojí a vytlačí z chatu toho kým byl vytlačen a takhle se prostě přetahujou :) Takže mě napadlo, zaregistrovat na tom cizím webu 10 různých nicků (nick1, nick2, nick3 atd.) a pak vytvořit odkaz na 10 souborů s hrou s deseti různými nicky, nicméně kdybych tyhlencty soubory umístil na stránku hned pod sebe, tak každý bude stahovat hned ten první soubor a nic se nezmění, proto potřebuju aby se po kliknutí na odkaz začal stahovat 1 náhodný soubor (z těch 10ti) nebo ještě lépe, první co klikne na odkaz stahoval soubor č.1, druhý co klikne soubor č. 2, třetí v pořadí soubor č.3 a tak dále… a od 10 souboru by to jelo zase od znova. Je možný tohle nějak udělat?

Odpovědi
anonym

V PHP by se to řešilo takto http://pastebin­.com/cUMdLk1A

GTA Andreas

Třeba něco najdeš http://www.pro­jectik.eu/index­.php/programo­vanie

Zdroj: http://www.pro­jectik.eu/index­.php

bolak

I564: já po potřebuju hodit na blog, bude to fungovat taky? nebo jde to nějak překonfigurovat?