Pokročilý

Od kolika let jste začali chodit na brigády? + Jaká to byla?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Od 15. První brigádu jsem dělala v lesní školce.

Další odpovědi:

Zlatý

Od 15 . Na první brigádě jsem dělal závozníka. Dnes už ani taková profese neexistuje, kromě armády ČR, ale tam se tomu říká velitel vozu.

Bronzový

Od 15-ti let, ihned po ukončení ZŚ a přechodu na střední školu. Práce v lese, v JZD, ve skladech obilí - skládání 50 kg pytlů obilí, tamtéž rekonstrukce elektroinstalace, ve fabrice u nádvorní party - skládání uhlí, na lince výroby elektromotorů - montér, lisař. Jó to už je "dějepis":-)))

Zlatý

V 15 letech jsem chodil česat jahody a také jsem chodil uklízet železniční vagony.

Zlatý

Od 16...
Foukač skla, to byla má první slušná brigáda - slušně placená...
;-)
Tedy - oficiálně jsem měl to vyfouknuté nosit do chladící pece - ale to mne nebavilo, foukat bylo zábavnější...
;-)

Zlatý

V šestnácti. První byla v půjčovně lodiček na Střeleckém ostrově.

Bronzový

V 16-ti letech. Nejdříve jsem dělal nižšího operátora výrobní linky, pak jsem povýšil na středního operátora výrobní linky a v mé poslední brigádě jsem pracoval jako kvalitář a skladník.

Bronzový

od asi 12 nebo 13 let? nevím přesněale poslední před učnákem byla měsíc v obchodě a poté jako všechny předtím byli v JZD dle potřeby ale nejvíce při žních ukládání balíků slámy na půdy kravínů a vepřínů.Potom už,další roky ve stvebnictví,ale to již nebyli brigády ale praxe.

Zlatý

Od 15 let. A brigád bylo plno. První bylo roznášení novin, dále třeba práce manipulantky v telefonní ústředně, práce u pásu v kosmetické firmě, sběr brambor, jahod ap. Každá práce člověka obohacuje. :-))

Zlatý

Já jsem na brigády nechodila. Pracovala jsem s dětmi, což zabralo dost
času v průběhu roku i velkou část (cca dvě třetiny) prázdnin.

Ale spolužáci přes prázdniny pracovali jako průvodčí v tramvajích.
[Jo, už jsem tak stará, že je pamatuju. (–:]

Pokročilý

Pekař pecař,nejlépe tam kde je teplo,bohužel v night clubu už mají plno což se týče vyhazovačů.

Bronzový

O prázdninách po ukončení základní školy.
Prodávání v mléčném baru. Mléčné koktejly, koláčky, atd.

já jsem začál od 12 let kdy jsem pracovál u zedníku to se psál rok 1989 a pracovál a dělál jsem skoro všechno trhál jsem podlahy čistil cihly vozil a dělál Maltu prostě jsem byl k ruce po každý když mě někdo osolovil

Diskuze k otázce

Bronzový

nyjono

gecco, nekecáš? To by teda sakra super exkurze.

Zlatý

gecco

Nekecám - proč bych to dělal?
;-)
A jo - bylo to super...
Kromě toho ´sáhnutí si´ na řemeslo jsem si za víkendy vydělal cca průměrný měsíční plat...
;-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2921
Zlatý Drap 1970
Zlatý quentos 1302
Zlatý ivzez 1113
Zlatý mosoj 675
Zlatý led 674
Zlatý gecco 618
Zlatý marci1 600
Zlatý hanulka11 566
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.