Janilivi

Od kolika let jste začali chodit na brigády? + Jaká to byla?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Od 15. První brigádu jsem dělala v lesní školce.

Další odpovědi
Drap

Od 15 . Na první brigádě jsem dělal závozníka. Dnes už ani taková profese neexistuje, kromě armády ČR, ale tam se tomu říká velitel vozu.

Jiří Bohumil

Od 15-ti let, ihned po ukončení ZŚ a přechodu na střední školu. Práce v lese, v JZD, ve skladech obilí – skládání 50 kg pytlů obilí, tamtéž rekonstrukce elektroinstalace, ve fabrice u nádvorní party – skládání uhlí, na lince výroby elektromotorů – montér, lisař. Jó to už je „dějepis“:-)))

ten který je

V 15 letech jsem chodil česat jahody a také jsem chodil uklízet železniční vagony.

gecco

Od 16…
Foukač skla, to byla má první slušná brigáda – slušně placená…
😉
Tedy – oficiálně jsem měl to vyfouknuté nosit do chladící pece – ale to mne nebavilo, foukat bylo zábavnější…
😉

Emefej

V šestnácti. První byla v půjčovně lodiček na Střeleckém ostrově.

Rokio

V 16-ti letech. Nejdříve jsem dělal nižšího operátora výrobní linky, pak jsem povýšil na středního operátora výrobní linky a v mé poslední brigádě jsem pracoval jako kvalitář a skladník.

marci1

Od 15 let. A brigád bylo plno. První bylo roznášení novin, dále třeba práce manipulantky v telefonní ústředně, práce u pásu v kosmetické firmě, sběr brambor, jahod ap. Každá práce člověka obohacuje. 🙂

ivzez

Já jsem na brigády nechodila. Pracovala jsem s dětmi, což zabralo dost
času v průběhu roku i velkou část (cca dvě třetiny) prázdnin.

Ale spolužáci přes prázdniny pracovali jako průvodčí v tramvajích.
[Jo, už jsem tak stará, že je pamatuju. (–:]

pepe88

Pekař pecař,nejlépe tam kde je teplo,bohužel v night clubu už mají plno což se týče vyhazovačů.

nyjono

O prázdninách po ukončení základní školy.
Prodávání v mléčném baru. Mléčné koktejly, koláčky, atd.

algraksson

já jsem začál od 12 let kdy jsem pracovál u zedníku to se psál rok 1989 a pracovál a dělál jsem skoro všechno trhál jsem podlahy čistil cihly vozil a dělál Maltu prostě jsem byl k ruce po každý když mě někdo osolovil

nyjono

gecco, nekecáš? To by teda sakra super exkurze.

gecco

Nekecám – proč bych to dělal?
😉
A jo – bylo to super…
Kromě toho ´sáhnutí si´ na řemeslo jsem si za víkendy vydělal cca průměrný měsíční plat…
😉