ladaI

Lze baterii v Octavii 1,6 TDI 81 kW při výměně jen odpojit a zapojit novou? Nedojde k závadě (zablokování něčeho)?

Baterie je před koncem životnosti. Je možno jí jen odpojit a zapojit novou, nedojde k nějaké závadě(zablokování něčeho)? Děkuji.

Odpovědi
Pepa25

Postupujte podle uživatelské příručky. jak je tam popsáno, problémy mohou být jen s vynulováním hodin, stahováním okýnek a autorádiem.

Alesh

Já měnil baterii jen na Fabii, žádný problém to neudělalo. Předpokládám, že to ani na jiném Škoda modelu nemůže být problém.

mosoj

Nemělo by. Nicméně pokud máš pochybnosti, vezmi dvě ploché baterie, zapoj je do série a připoj je ke svorkám , dříve než je odpojíš od baterie. Potom svorky odpoj, vyměň baterii a po připojení svorek odpoj i ty dvě ploché baterie. Ty dvě ploché baterie udrží v provozu palubní počítač. Některá auta se chovají k výměně baterie jako raketa k výměně raketového motoru.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.