kvikal

Ochrana proti pomluvě ?

Dobrá je to asi kravina ale mě to docela trápí. U nás ve škole mají nespíš učitelé potřebu probírat soukromí studentů nebo co já vím. Prostě s mým kamarádem a bývalým spolužákem který teď chodí též do stejné školy se občas bavíme na chodbě. Na tom snad není nic zlého ale když on přijde domů první co slyší ještě ten den je že byl viděn s nějakou slečnou a pak se to táhne a kolují fámy jak spolu „chodíme“. Já vím, že bych se nad tím měla povznést ale začíná mi to dělat problémy (vysvětlete příteli že ve škole máte jenom kamarády, když slyší něco jiného). Dá se s tím něco udělat, zastavit, zabránit ??? Jakou šanci má student vůči učitelům ???

Nejlepší odpověď
anonym

pokud víte přímo jaký učitel to je, tak za ním zajděte a zdůrazněte mu, že si nepřejete, aby roznášel věci, které nejsou pravda… jinak se proti pomluvě prakticky vůbec bránit nemůžete.. Jediný co můžete udělat, že je budete ignorovat a oni po čase přestanou.. pomluvy dou všude o všech :D tomu se nedá vyhnout. Sama taky určitě nemáte čisté svědomí.. Přítel vám musí věřit.. od toho taky vztah je.. ne?

Další odpovědi
Michal

To není škola,ale středověk.

Zdroj: život

oskar

Nevšimejte si toho,oni si najdou zas někoho jineho.

Elizabet

Znám to nic se s tím dělat nedá ! Musíte to ignorovat a důvěřovat přítely nebo naopak on vám!