Raddess

Obvod lichoběžniku? Poradí někdo? Díky

O= a+b+c+d ????

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, máš to dobře.

Další odpovědi
Alesh

Jistě, a co jiného by to mělo být? Vše je obecné – úhly, délky, takže to jinak ani spočítat nejde.

arygnoc

áno.
správne.

Jose1f

Klikni si na odkaz níže, tam se dozvíš víc.
Obvod, to je vzdálenost, jakou bys uběhl kolem dokola po okraji toho lichoběžníku. Protože lichoběžník má 4 strany, tak prostě délky těch stran sečteš. Vzorec, který jsi napsal v otázce, je proto správný.

Zdroj: http://www.aris­toteles.cz/ma­tematika/plani­metrie/lichobez­nik.php