panenka

objevuje se mi plísen na stropě v garáži,nad ní mám terasu

MINULY ROK JSEM DĚLALA GARÁŽ A NAD NÍ TERASU.TERASU MÁM UDĚLANOU TAKTO-DO IČEK JSOU HURDY,NAD HURDAMI JE 4 POLISTYREN,PAK JE UDĚLÁNA IZOLACE A BETON DO SPÁDU.VŽDY KDYŽ JE ZIMA SE V GARÁŽI NA STROPĚ OBJEVUJÍ MOKRÉ PRUHY A TY PAK MÁM I V CHODBIČCE.MŮŽE MI NĚKDO PORADIT CO S TOU TERASOU BYCH MĚLA UDĚLAT?ABY SE MI TO UŽ NEOBJEVOVALO?U DVE­ŘÍ UŽ MÁM MALOU TEČKU PLÍSNĚ.TERASU MI DĚLAL TATKA,ALE TEN TAKY ČÍM TO JE.BOURAT TO NECHCI.ZNÁMI MI ŘEKLY ŽE MI PRÝ PROMRZAJÍ ÍČKA.PROSÍM NĚKOHO CO DĚLAT POPŘÍPADĚ KOUPIT ZA MATERIAL

Odpovědi
Rhapsody

Mohu doporučit prorazit pod stropy větrací otvory. Měly by stačit cca 5cm v průměru v rozích a uprostřed. Přes ně dejte mřížku. Nakonec je dobré po důkladném vysušení přes léto stěny natřít penetrací a vymalovat vápnem. To by dle mých zkušeností z původně provlhlé chalupy mělo stačit. Nejdůležitější je však použít na bílení to vápno (nejlepší na bílení je Čerťák)

P.S. Předpokládám, že se jedná o loni dokončenou stavbu a tak ještě použitá malta obsahuje vodu. Trvá přibližně 1–2 roky něž omítka důkladně proschne proto je nutné v létě co nejvíce větrat

Stavoš

Odborně se tomu říká tepelné mosty v prostoru ocelových nosníků.Náprava tohoto stavu je velmi problematická a pouhým odvětráním prostoru se nevyřeší. Je potřeba zvýšit tepelný odpor konstrukce.4cm polystyrenu je v našich podmínkách zoufale málo. Minimální tlouštka tepelné izolace na stropě,ktery je přímo ochlazován vnějším prostředím je12cm polyše nad oc. nosníky.Ale vše souvisí se vším k Vašem dotazu chybí více informací(tlouštka zdiva,je prostor vytápěný nebo né,jak je orientován jak je větrán)