monista1 .

Obe moje kocicky skocily z okna a uz treti den jsou nezvestne, ma smysl je hledat, nebo se vrati samy?

Bydlim v prizemi a v byte jsem skoro dva mesice. Kocicky od zacatku koumali prostredi pod oknem a kolem nej kdyz bylo otevrene, ale ve ctvrtek vecer uz se nevratily a to ani jedna. Myslite ze mohli jit ke staremu bytu kde jsme zily dva rokypredtim. Tam ale nikdy ven nesli. Porad chodim po okoli a volam, jenze bezvysledne. Diky za kazdou radu, ci uklidneni.

Nejlepší odpověď
anonym

Kočky jsou teritoriální, mají vazbu na domov, po přestěhování mají tendenci se vracet do původního domova. Najdi je v místě bývalého bydliště.

Další odpovědi
marci1

Vzhledem k tomu, že jsi se přestěhoval/a/ byly kočky „stresované“ ze změny bydliště. Zkus brzy ráno a hlavně večer kočky hledat. Dej poblíž jídlo a vodu, i když je málo pravděpodobné, že jej sní. Věřím, že se najdou. Musíš stále hledat. Ve zdroji máš podrobně napsáno, co dělat v případě ztráty koček. Držím palce ! 🙂
Doplňuji:
Samozřejmě kočky mají i tendenci vracet se do bývalého bydliště.

Zdroj: http://www.kocky-hodonin.estran­ky.cz/clanky/zep­tali-jste-se-nas/ztratila-se-vam-kocka.html

Ňuňík Kikík

Myslím, že se najdou a taky tomu věřím. Sama mám kocoura… ;) Já bych asi zkusila to s tím jídlem… Kolikrát kočka odejde jen proto, že už se necítí..... :( Ale byly mladé a zdravé?? Pokud ano, tak se nebojte, ony se vrátí až budou chtít, mého kocoura jsem asi před rokem sháněla tři dny… :) ;) Nebojte, ony přijdou....... :) Jak dlouho už se doma neukazují??
Doplňuji:
Ale kočka si alespoň měsíc, nebo měsíc a půl zvyká na nový domov… A tendenci chodit do starého bydliště mají taky..... Už to možná víte, ale ten měsíc je nepouštějte ven :) ;)

mosoj

Pokud jim nějací „lidumilové“ nic neprovedli věřím že až pořádně vyhládnou cestu domů najdou. Nicméně kolem místa bývalého bydliště bych se také poohlédl. Přeji úspěch v hledání.

pondělí

Moje rada je opřená o skutečnost,pro­tože kočky vlastně nikdy nebyly venku,tak zkoumaji nové prostředí a je obava,že mohou zdivočit,protože na podzim maji dostatek potravy a vlastně začínají mít svou přirozenost
Vezměte dlouhé prkno a postavte je k oknu tak aby se po něm mohlo kočičkám šplhat,roto udělejte hlavně v noci,samozřejmě otevřete okno a pod néj v místnosti dejte jejich baštu.
Sám jsem byl před několika lety svědkem,že se takto vrátily.
A pak si pořiďte kočičí obojek a delší vodítko a choďte s nima na procházky,hlavně za tmy.