nesnasims

Období lidských dějin

Mohli by jste mi prosím napsat co nejpřesnější období , kdy trval pravěk,starověk,stře­dověk a novověk.Pokaždé jsem našel něco jiného

Nejlepší odpověď
brillant

Hledej, strýček google určitě poradí.

Další odpovědi
bolak

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pra­věk
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sta­rověk

a zbytek tam najdeš taky. Pravěk začal myslím někdy v úterý..

led

Podľa tety Wiki:
"Chronologické členenie
Dejiny tradične členíme na nasledovné periódy, rozdelené významnými medzníkmi:
pravek/prehistória (spravidla do roku 3000/300* pred Kr. ) : skúma ho najmä prehistorická archeológia
starovek (spravidla 3000 pred Kr. – 476 po Kr. ) : skúma ho najmä archeológia, klasická filológia a orientalistika ; najmä v strednej a východnej Európe namiesto staroveku po praveku nasleduje tzv. protohistorické obdobie (450* pred Kr. – 750* po Kr. ) charakterizované existujúcimi ale nedostatočnými písomnými prameňmi (Kelti, Germáni, Slovania, Maďari, Huni…); v Amerike sa za protohistorické civilizácie často považujú indiánske civilizácie
stredovek (spravidla 476/ 750* – 1455/1492 / 1526* ) : skúma ho najmä medievalistika (medievistika)
novovek v širšom zmysle (spravidla od 1492 / 1526* do dnes): v dôsledku existencie početných prameňov ho skúmajú najmä pomocné vedy historické; delí sa ďalej na:
novovek v užšom zmysle (spravidla do 1789/ 1848* al. až do 1918/1945)
moderné dejiny (do dnes):
novšie dejiny (spravidla do 1918 / 1945 )
najnovšie dejiny (do dnes) [ich podstatná (stále sa posúvajúca) časť sa označuje ako súčasné dejiny ]

Toto členenie je primárne založené na vývoji v Európe (nie v Indii, Číne alebo Amerike). Všetky snahy vytvoriť nové delenie zohľadňujúce celosvetové dianie zatiaľ stroskotali.
(*znamená na Slovensku)
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/De­jiny

Podľa výkladu a matematického prepočtu Stvorenia Sveta a človeka Adama za 6 dní (nedeľa – odpočinok začína 22.12.2012 pod názvom Deň po…) vychádza na historického človeka posledných 20 minút:
pravek nastal v sobotu o 23:40 a skončil 23:50
starovek trval už len 6 minút,
stredovek 3 minúty
no a súčasnosť, tá je v samovývoji, nie je ukončená, pretože v nedeľu (tá ešte neprišla) hospodin „a na siedmy deň odpočíva“

led

ad bolak,
ak dobre pamätám tie časy stvorenia sveta, pravek nastal v sobotu o 23:40 a skončil 23:50 starovek trval už len 6 minút, stredovek 3 minúty no a súčasnosť, tá je v samovývoji, pretože v nedeľu (tá ešte neprišla) hospodin „a na siedmy deň odpočíva“