Adak

Obchodní akademie

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat zda mám šanci se dostat na obchodní akademii, konkrétně http://www.oaz­lin.cz/. Když sem dostal v 8 třídě 2 trojky. Kdybych teď v 9 třídě zkusil vyznamenání, protože sem na to kašlal.

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku nikdo nemůže zodpvědně reagovat, protože nezná počet přijímaných žáků, neví kolik bude zájemců o studium, jaké budou mít výsledky na ZŠ, jak kdo složí přijímací zkoušku atd.

Jde jen o názor, protože nikdo z nás nebude o přijetí rozhodovat. Říká se, že naděje umírá poslední. Máte možnost výběru ze dvou škol, snad se povede.

Další odpovědi
anonym

Dobrý den. Přijímací zkoušky zahrnují vícero kritérií, podle kterých si školy vybírají své budoucí studenty. Budeš-li mít v l. pololetí 9. třídy vyznamenání, tak máš samozřejmě větší naději uspět.
Jenom u přijímaček raději nezmiňuj, že jsi „vyznamenání zkusil, protože jsi na to kašlal“. To je totiž protimluv a navíc nesmysl.