pandrhola

občas se vypne turbo u renaultu laguna.Čím to může být?

Věděl by prosím někdo co se děje?Mám Renault Laguna a občas se při jízdě stane,že se vypne turbo.Na diagnostice nám není nikdo schopný říct čím by to mohlo být.Poradí někdo?

Odpovědi
honza19hk

Samo od sebe se vypnout nemůže už jen proto,že turbo není žádná elektronika. Je tam nějaká chyba nebo není dostatečný tlak ale to se zjistí jen přes diagnostiku. Jen tu diagnostiku nesmí dělat blbec.

cukrar

Neznám podrobně Lagunu, ale sdělím co byla závada na Leonu.
Vozidlo jelo do vyšších otáček a najednou se nezrychlovalo, turbo nešlo. Musel sa za jízdy vypnout motor a hned nastartovat. Pak zase jelo. Nesměl se motor vytáčet do otáček.
Stačilo rozebrat turbo, lamelky rozhýbat, páč byly přidřené, některé byly ulomené (ale kde jsou?)
Teď je vše OK, ale práce pro znalce…
Přeji jen malou závadu.

SamuraiSword

Turbo se vypnout fatk nemůže 🙂 nemá žádnej vypínač 🙂 Může přestat plnit nebo může plnit jen částečně a to proto,že jednotka motoru skočí do tzv. nouzovýho režimu a omezí plnící tlak. Musíš na diagnostiku a zjistit proč to padá do nouzáku…nějakou příčinu to má.

machal82

Mohlo by to dělat čidlo plnícího tlaku, buď je špatné nebo zanešené. Zkusil bych vyčistit a popřípadě vyměnit.