MarťaKort

Mohu získat americké občanství sňatkem s Američanem, který má české i americké občanství, žijeme-li trvale v ČR?

Mám české občanství, přítel má české a americké občanství, žijeme trvale v ČR. Pokud se vezmeme, vzniká pro mě nějaká možnost získání amerického občanství?

Odpovědi
Pepa25

Ne, sňatkem se nedá získat americké manželství (stejně jako nezískal váš přítel sňatkem české). Sňatek může pouze ulehčit podmínky – obvykle je podmínkou trvalý pobyt na území daného státu po určitou dobu a manžel(ka) má logicky umožněný trvalý pobyt. V USA manželství zkracuje čekací lhůtu z 5 let na 3 roky – jinými slovy výhoda je v tom, že vám stačí trvalý pobyt v USA 3 roky, abyste získala americké občanství.