Dodopolasek

O jaký zákon se opírá VYPOŘÁDÁNÍ PODÍLOVÉHO SPOLUVLASTNICTVÍ?

Zajímá mě kde najdu v zákoně opou pro tyto úkony. Nejlépe i část zákona, kde je o tom řeč.
Doplňuji:
Jedná se o nemovitost, jde o rodinný dům. mám pocit, že se to bude opírat o Občanský zákoník. Nyní ale řeším o co se opírá tvrzení, že v případě investic jednoho ze spoluvlastníků může být tato investice promlčena. To v OZ nenacházím a nerad bych jej četl celý.

Odpovědi
Jambalaya

Jaké vypořádání podílového spoluvlastnictví máte na mysli? Např. můžete využít „Zákon o vlastnictví bytů“ 72/1994, ale nevím, zda jde zrovna o nemovitost.

Domnívám se, že se bude opírat o běžné doby promlčení. Tyto jsou uvedeny v OZ §100 a další.

Doplňuji, že se bude jednat o promlčení pohledávky