Rozamunda

o čem se herci nebo komparz baví když dva herce natáčí ?

Doplňuji:
podle jejich zájmu nebo podle textu ?

Odpovědi
Drap

O fotbale, o počasí a o holkách.

led

O čom sa bavia dvaja ľudia na ulici? Je to to isté. Všetci, bez výnimky, mnohokrát v prestávkach, rozmýšľajú o skončení nakrúcania, hlavne komparz už začína ma dosť tej nudy, alebo naopak, toho preháňania hore dole (občas pri niektorom zle strihnutom zábere možno zbadaľ komparzistu v „neumeleckej polohe či zamyslení“),
Ak počúvate dialógy čakajúcich na výstup a sledujete akciu na scéne, máte pocit fantastiky (malá ukážka – oči vidia a uši počujú):
oči: scéna – on a ona mlčky dlho hľadia na seba
uši: „keď to začne vrieť, pomaly zalejete“/(z inej strany)" a zrazu sprava vybehlo auto"
oči: tváre sa im dotýkajú, oči mierne privreté
uši: „a miešate pri miernom ohni“/„a hneď boli v sebe!“
oči: pery sa im spojili
uši:„pozor nesmie to zasa vrieť!“/" a ten výbuch, plamene šľahali…„/“ zajtra, nie, ano, nie, nie. ano"/„honorár? , ano, beriem“
oči: svetlo pomaly zhasína, tma
uši: „konečne, už je potom!“