Avatar uživatele
anonym

Nurofen a Panadol

Prosím poraďte,jak se kombinuje Nurofen s Panadolem – při jaké teplotě a kolik hodin po sobě? Malému jsou 3 roky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5351 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

Pokud je stav akutní, tedy trvá stav nad 39°C, je možné léky kombinovat a střídavě podávat, nejlépe jeden formou sirupu a druhý formou čípku. Rozestup by však měl být minimálně 3 hodiny !!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

Ahoj Mariedo,
Panadol s Nurofenem můžeš střídat jak ti řekli po 4 hodinách. Dáš Nurofen a za 4 hodiny Panadol a pak zase Nurofen. Nám to vždy zabere. Dcera má teploty taky vysoké. Nebo zkus obklady na ruce a nohy, ale jen když je má teplé. Přeji brzké uzdravení

Zdroj: http://www.ro­dina.cz/scrip­ts/diskuse/pris­p.asp?id=11583762

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Janulka

Já tyto léky normálně střídám po 6 hodinách, ale je-li akutní potřeba (neklesající horečka nad 39), tak je lupnu i hodinu po sobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

U Nurofenu si nejsem jistý,jestli se má podávat tak malému dítěti Odstup by měl být asi4–5hodin.Já ty léky beru tak a tak je zavádějící odpověď!!! Též bych přidal 1tabletu B komplexu a celou záležitost konzultoval s lékařem. A pozor na alergickou reakci organismu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

střídat normálně odstup doporučuji 3–5 hod

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Maaja

já střídám nurofen a paralen/panadol max po 3 hodinách, po nurofenu ale většinou horečka klesne na delší dobu a není potřeba střídat tak často

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
monickaK

pokud teplota stoune nad 38,5 doporučuje se střídat s odstupem4 hodin dva léky. ideálně nurofen a paralen. nurofen míví rychlejší a dlouhotrvající nástup. pokud an takhorečka neklesá,je nutné dojít zábalům, po nich by měla horečka ustoupit. pokud ne, je nutné vyhledat lékař, jinakhrozí fibrilní křeče

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marketka12

střídám také po 4 hodinách, nurofen, panadol. nurofen nasazuji první, protože rychleji zabírá a nemusí se ho dávat tolik. poté podávám čípek, abych nedráždila žaludek

před 4217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Maaja

aha, to je taky zajímavý, já když střídám, tak dávám nurofen sirup a pak paralen taky sirup, myslíš, že to na žaludek hodně vadí?

před 4216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
monickaK

to snad ne, ale měla jsem pocit, že když polyká zbytečně velké množství, prostě se jí udělá špatně. představ si, že je ti špatně a musíš si zaplácnout břicho lepivých hnusem. to je pak lepší spolknout jednu lžičku než dvě deci, ne? (nadsázka…)

před 4215 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek