Avatar uživatele
anonym

Co nejvíc zabírá na horečku u malého děcka?

Ahoj, jde mi spíš o babskou radu…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5349 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
LuciJe

Pokud chcete léčit bez léků, nebo snižování horečky léky podpořit jinou metodou, lze doporučit ještě studený zábal (případně doplněný o tvaroh na nohy) a nebo inhalaci a následné vypocení pod peřinou.

Úplně nejjednodušší metodou je (nechat) osprchovat dítě vodou o teplotě, která je mu příjemná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Pokud horečka nevystoupí nad 38°C, pak ji určitě nesrážejte. Jestliže se pohybuje nad 38° a drží se takto déle, pak by měly pomoci zábaly. V žádném případě nepřikrývat a nenavlékat dítě do teplého oblečení, spíše naopak, snížit přísun tepla na minimum. A dítě by mělo co nejvíce pít. Pokud je ještě kojené,tak kojit, popř. ještě dávat pít vlažný čaj (vhodný pro daný věk dítěte).

A mimo rady babské, u nás skutečně zabírá Panadol.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
alenka901

Zábaly jsou hodně účinné – při nich se tělo zabalí do mokrého prostěradla a už se jinak nepřikrýváte. Vysokou horečku může srazit také přikládání tvarohu na slabiny nebo navlečení mokrých ponožek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DV

Dobry den, tezko takto radit babskou radou, kdy nejsem babka, ale nevice se mi u mych dvojcatek osvedcila kombinace Paracetamol(Pa­ralen,Panadol)/I­buprofen(Ibal­gin,Nurofen,Bru­fenú … kazda se podava á 8 hodin, v kominaci pak stridame obe po 4 hodinach ( ibuprofen-4hod-paracetamol-4hod-ibuprofen … ). Z farmakokine­tickeho hlediska by nejrychlejsi nastup mela mit ve forme cipku. V lekarne vam poradi doporucenou davku odpocitanou z vahy vaseho prcka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Jistě pomáhají studené zábaly,dle věku podávání Paralenu.Ale vzhledem k tomu,že teplota,zvláště pak horečka je u dítetě a u dospělého obranný proces ,je nutné zjistit původ.Tady bych v zájmu dítěte babské rady vypustil.Jde vám o zdraví dítěte?Nebo si chcete pozvat šamana aby dítě zaříkával?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
macek

Tak v tomhle případě musím moc souhlasit s Michalem,má úplnou pravdu.U malých dětí je potřeba opravdu opatrnost.Pít rozhodně a poradě s lékařem nasadit léky.Možná ten Panadol jako první pomoc by byl dobrý,ale víc nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AM

Tak já chápu, že nechcete zbytečně cpát do dítěte léky. Zábaly jsou výborné. Babskou radu mám. Namazat dítěti dlaně a chodidla octem, nebo rovnou octové ponožky. Hodně štěstí. A do těch 38 určitě nesrážet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví