Co nejvíc zabírá na horečku u malého děcka?

Ahoj, jde mi spíš o babskou radu…

Nejlepší odpověď
LuciJe

Pokud chcete léčit bez léků, nebo snižování horečky léky podpořit jinou metodou, lze doporučit ještě studený zábal (případně doplněný o tvaroh na nohy) a nebo inhalaci a následné vypocení pod peřinou.

Úplně nejjednodušší metodou je (nechat) osprchovat dítě vodou o teplotě, která je mu příjemná.

Další odpovědi
Nuk nuk

Pokud horečka nevystoupí nad 38°C, pak ji určitě nesrážejte. Jestliže se pohybuje nad 38° a drží se takto déle, pak by měly pomoci zábaly. V žádném případě nepřikrývat a nenavlékat dítě do teplého oblečení, spíše naopak, snížit přísun tepla na minimum. A dítě by mělo co nejvíce pít. Pokud je ještě kojené,tak kojit, popř. ještě dávat pít vlažný čaj (vhodný pro daný věk dítěte).

A mimo rady babské, u nás skutečně zabírá Panadol.

alenka901

Zábaly jsou hodně účinné – při nich se tělo zabalí do mokrého prostěradla a už se jinak nepřikrýváte. Vysokou horečku může srazit také přikládání tvarohu na slabiny nebo navlečení mokrých ponožek.

DV

Dobry den, tezko takto radit babskou radou, kdy nejsem babka, ale nevice se mi u mych dvojcatek osvedcila kombinace Paracetamol(Pa­ralen,Panadol)/I­buprofen(Ibal­gin,Nurofen,Bru­fenú … kazda se podava á 8 hodin, v kominaci pak stridame obe po 4 hodinach ( ibuprofen-4hod-paracetamol-4hod-ibuprofen … ). Z farmakokine­tickeho hlediska by nejrychlejsi nastup mela mit ve forme cipku. V lekarne vam poradi doporucenou davku odpocitanou z vahy vaseho prcka.

Michal

Jistě pomáhají studené zábaly,dle věku podávání Paralenu.Ale vzhledem k tomu,že teplota,zvláště pak horečka je u dítetě a u dospělého obranný proces ,je nutné zjistit původ.Tady bych v zájmu dítěte babské rady vypustil.Jde vám o zdraví dítěte?Nebo si chcete pozvat šamana aby dítě zaříkával?

macek

Tak v tomhle případě musím moc souhlasit s Michalem,má úplnou pravdu.U malých dětí je potřeba opravdu opatrnost.Pít rozhodně a poradě s lékařem nasadit léky.Možná ten Panadol jako první pomoc by byl dobrý,ale víc nic.

AM

Tak já chápu, že nechcete zbytečně cpát do dítěte léky. Zábaly jsou výborné. Babskou radu mám. Namazat dítěti dlaně a chodidla octem, nebo rovnou octové ponožky. Hodně štěstí. A do těch 38 určitě nesrážet.