marketka12

Jaký je přesně rozdíl mezi nurofenem a panadolem

Nejlepší odpověď
beer

Nurofen má účinnou látku ibuprofen, panedol pak paracetamolum.
Vše najdeš na netu a v příbalech )
Je to dost přesně?? Tvůj lékař ti řekne ale ještě víc!

Další odpovědi
mosoj

Jak je psáno Nurofen obsahuje hlavní složku ibuprofen (Nurofen stop grip ještě příměs efedrinu a díky feťákům je jen na předpis a ještě nehorázně předražený – pojišťovna nehradí). Je to hlavně analgetikum, antirevmatikum a ten s tím efedrinem uvolňuje ještě otoky a zduřelé sliznice. Při užívání zatěžuje žaludek.

Panadol obsahuje paracetamol ( stejně tak jako paralen), pro větší účinnost se přidává kofein nebo kodein. Je to analgetikum a antipyretikum a při užívání zatěžuje játra. Je třeba dodržovat jak maximální povolenou denní dávku tak maximální jednorázovou doporučenou dávku !!! Šetrnější je ho užívat v rozpustné formě v této formě má také rychlejší nástup účinků.

quentos

„Přesně“ je to popsáno v příbalových informacích, stačí porovnat.

Kukucz

Vše zde již řekli mí předřečníci, jen bych dodal, že nadměrné množství paracetamolu obsaženém v Panadolu poměrně hodně poškozuje játra a nadměrné množství ibuprofenu obsaženém v Nurofenu zase nezanedbatelně poškozuje trávicí systém. Nejšetrnějšími analgetiky jsou opiáty, na keré ovšem zase vzniká silná závislost, ovšem nepoškozují žádné orgány. Člověk si prostě nevybere :D