ales12

notebook po zapnutí se sníží výkon na polovinu

můj ultrabook samsung 530U, i3 verze…prostě podlední tejden z ničeho nic, když se zapne tak po chvilce změní režim na úsporný, takže se výkon sníží na polovinu, to by byl ov pohodě, ale když režim změním na výsoký, frekvence zůstává stejná…když zapnu ntb a přihlásim se ahned spustim správce úloh vidím že mi jede krásně na standartních 1,8ghz ale po chvilce ztmavne trochu obraz (přepne se do usporáku)a sníží se na polovinu a nejde s tím nic udělat…nedá se s tím hát, ani pracovat ve photoshopu
Doplňuji:
nepřehřívá se, mám kolem 50 stupňů a pro nechápavé, nejde se nikde nic nastavit ani v programech od samsungu ani ve správci, už jsem tma byl vše mám na plno, jak jsem řekl, prostě se výkon sníží na polovic a pak nejde nijak nahodit zpět

Nejlepší odpověď
anonym

Zkontroluj si teploty komponent – notes se na nižší výkon přepíná nejen při ´nečinnosti´, ale i při přehřátí.
Pokud nemáš nějaký SW pro kontrolu HW, stáhni a nainstaluj si Speccy ( http://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ).
A pokud se opravdu přehřívá, je potřeba vyčistit chladící kanály (atd., vyměnit pastu pod chladičem procesoru).
Nouzově by mohlo stačit je zvenku vyfoukat/vysát (předem zablokuj lopatky ventilátoru – např. párátkem, aby ses neutočil).
Doplňuji:
Jsem taky „nechápavý“ – výkon si nastavuješ buďto v PowerManagementu (netuším, jaký máš OS) a nebo právě utilitami výrobce počítače…
Máš aktualizované drivery? – možná se budeš muset vrátit ke starší verzi – stávající ovladač ´ručně´ odinstalovat a nainstalovat starší.

Další odpovědi
jpau

Si nastav režimy v jakých to má běhat boha jeho. Buď je tam na to nějaká featura od Samsungu nebo ve správci napájení nebo jak se ten blbinec jmenuje…
Doplňuji:
Ta položka řízení spotřeby procesoru vypadá trochu podezřele nemyslíš?

http://www.cnew­s.cz/sprava-napajeni-aneb-jak-priskrtit-kohoutek-prodlouzit-vydrz-baterie

Děda Louda

Jak prosté: nech ho vypnutý a budeš mít k dispozici 100% výkonu.