MrGandy

Trestá se nošení oděvu velice podobného policejnímu, ale bez nápisů? Jak?

Dobrý večer,
Nikde jsem se nedostal správné odpovědi, kterou jsem hledal. Pouze jsem vyhledal, že nošení policejního stejnokroje a jeho zneužívání se trestá. Rád bych se ale zeptal, jak by to bylo v případě obleku bez nápisů policie, každopádně způsobem, že by nikdo nepochyboval o pravosti. Tedy oblek velice podobný policejnímu.

Jak to tedy je?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
klumprt

Přestupku podle § 21 odst. 1 písm. i) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích se dopustí ten, kdo úmyslně na místě veřejnosti přístupném nosí neoprávněně vojenský nebo služební stejnokroj příslušníků ozbrojených sil nebo ozbrojených sborů, nebo takové součásti stejnokroje, které jsou s úplným stejnokrojem zaměnitelné, ačkoliv není příslušníkem ozbrojených sil nebo ozbrojených sborů.

Jsou-li nošené součásti zaměnitelné s úplným stejnokrojem, půjde o přestupek.

Další odpovědi
lexx

přestrojit se za policajta dokáže jenom vůl nebo bankovní lupič