nadka77

Kotel mi ukazuje na displeji chybu nízkého napájecího napětí. Co to může způsobovat?

Odpovědi
Dochy

Blbé rozvody, blbá přípojka, blbý kotel, blbý překlad. Začal bych kontrolou napětí v zásuvkách, příp. zkontrolovat právě tu u kotle (elektrikář) a když se nic nezjistí tak zavolat servisáka na kotel.

elkon

Příčin může být více. Např. nedokonalé spoje. Zkontrolovat přívod z rozvaděče, případné spoje v krabicích a dotažení šroubků v zásuvce. Také měřákem zjistit napětí v zásuvce. Pokud tam bude 230V, nebo jen malá odchylka, bude problém v kotli. Nedokonalý spoj, způsobuje velký přechodový odpor, spoj se hřeje a může dojít ke snížení napětí. Při větší zátěži i k požáru. To by ale u kotle hrozit nemělo, protože plynový kotel má minimální spotřebu el. energie (pouze elektromagnetický ventil, který otvírá plyn a řídící elektronika).

Hlada

Tipuju to na vadné kondenzátory ve zdroji. Bez dokumentace a měření ale nemá takové tipování žádný význam.