HerbiG

Neznate par zpusobu, jak rozdelat ohen bez pomoci zapalovace?

Neznate par zpusobu jak rozdelat ohen bez pomoci zapalovace????
Doplňuji:
a kdyby mozno … tak postup …

Nejlepší odpověď
ten který je

Já znám způsob pomocí lupy ale musí svítit slunce.Lupu natočíme mezi předmětem který chceme zapálit a sluncem do takového úhlu,až vznikne ostrý světelný bod na předmětu.Po pár vteřinách začne předmět v místě ostrého světelného bodu doutnat a následně hořet.

Další odpovědi
mojitek

Sirky,plameno­met,dřívka,kře­meny ???

fortin

Na videu na Youtube jsem nedávno viděl jak využít prezervativ. Mj když byl naplněn vodou, působil jako čočka. Pomocí Slunce a téhle čočky rozdělali oheň. Když nenajdu zapalovač, zapálím si retko pájkou.

mivrz

Pomocí brusky.V práci jsme zapli brusku, ke kotouči jsme silou přitlačili třeba hřebík. Ten se rozžhavil a od něj jsme si zapálili cigaretu.Takto se dá rozdělat i oheň. V přírodě kde není el. proud by ta bruska mohla být i ruční (na kliku).

Zdroj: z praxe

Drap

Existuje celá řada způsobů jak lze rozdělat oheň bez pomoci zápalek, zapalovača a dalších vymožeností techniky. Naši předkové vpro toto využívali vždy to co měli v okolí dostupné. Způsoby, které lze v naších podmínkách nejlépe využít jsou asi 1, tření dřev , 2,tření dřev za pomocí luku, 3,křesáním za pomoci křesadla a vhodné hubky

elektrikář

Třením tvrdého a mněkkého dřeva. Tak zvaná ohňová destička a luk. Kovový knoflík na niti.Indiáni požívali stlčený vzduch v tykvi.