Jahoda

Neznáte nějaký recept či radu?

Zdravím! Chtěla bych se zeptat, jestli neznáte nějaý recept nebo radu na to, jak se zbavit rezu? (např. na podlaze, na stole atd.) Slyšela jsem, že je dobré používat mléko. Vyzkoušela jsem,ale viditelné stopy(sice menší než před tím), tam zůstaly. Nevíte, ja bych se té otravné rezy zbavila? Moc děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Nejlepší odpověď
Retko

Proc neskusite nejaky specialni prostredek. Jako treba CIF, ale nejsem si jisty zda je na rez. S konkretnima produktama predam slovo kolegum. :)

Další odpovědi
vecernice

Docela mě pomohl pulirapid,ale opatrně on umí někdy vyžrat i barvu.

Q

Mně na skvrny ode rzi na dlažbě pomohl 15% roztok NaOH (v drogeriích mají na vyžádání)

HerbiG

nwm jestli to pomuze vam,ale me to pomohlo .. zkuste prejizdet smirkl papirem …

mojitek

spis napiste o jaky jde material kde je ta rez.Takhle je to dost zesiroka a na kazdy material plati neco jineho…

machmilan

Pokud vím, tak rez je oxidace převážně kovových materiálů. Na každý materiál je účinný jiný prostředek. Například rez (koroze, oxidace) oceli je červeno-hnědá, rzi mědí a jejich slitin jsou zelené, rzi aluminia a jeho slitin jsou šedivé…
Můžete prosím upřesnit typ rzi, které se chcete zbavit?
Děkuji.