Dencaaondra

Neznáte nejake dobré tipy na učení? Vždy se učím celý den a potom ve skole dostanu většinou 3/4

Učení

Odpovědi
Jindrich8

Tak asi takhle… Začnou on toho nejkrajnějšiho, když už fakt nemáš na vybranou a to je tahák, na to kam schovat tahák jsem expert. Do pouzdra, na zidlicku přede mnou, na hodinky, nebo prostě na lavici ale co je vážně nejlepší je, napsat si tahák na papirovej kapesník, kdyby bylo nejhůř, tak se do něj vysmrkas a je hnedkom po důkazu. Ale pokud se to chceš vážně naučit tak ti tahák nepomůže. Kolik ti je let? Učivo zhruba do 7 třídy se prostě musíš naučit pořádně tou pitomou opakovací metodou. Hele tak prostě když se mas něco učit, tak bez do místnosti, kde je klid a nikdo tam není, zavri si dveře, dones si sklenici vody a otevři si okno. Důležité je, dat mobil do vedlejší místnosti, aby te to nelakalo. Pohodlně si k tomu sedni-bacha, nelehej si, protože když si lehnes, mozek automaticky je naucenej, ze jdeš spát a přestave tolik pracovat. Takže si k učení nelehej. Pak si to po odstavci přečti a plně se na to soustřeď co čteš. Pak si to zkus říct bez toho abys to četla vlastníma slovama. Po hodině si učivo zopakuj aby si to mozek osvěžil. A třeba na učení slovíček pouzivej paměťové cesty, na streamu ti to vysvětlí co to je, me to pomáhá. Tak hlavu vzhůru a bojuj

RyuzakiKate

Nenuť se do toho, je potřeba se do toho dostat. Je potřeba si pořádně procházet zápisky případně i s učebnicí nebo si vyhledávat něco, čemu nerozumíš, na netu, či klidně něco navíc nebo nějaké zajímavosti. Když mi něco opravdu nejde do hlavy, vymyslím si mnemotechnickou pomůcku, to je opravdu efektivní metoda, jde mi to už samo, jde o to si vymyslet co nejsměšnější obraz, klidně i třeba propojený se sexualitou, protože co si budem povídat, to leze do hlavy samo… U toho hodně pít vodu a doplňovat energii něčím sladkým, mozku to pomůže. Důležitý je taky čas na opakování a spánek k tomu, aby se informace uložily. Jestli se učíš celý den, tak je to špatně, je potřeba střídat přestávky s intenzivním učením. Nic tě nesmí rozptylovat, takže se ideálně odhlásit ze všech aplikací… To je tak asi to nejdůležitější. Jo a taky si zajistit, aby ti nikdo nelez do pokoje :)

adolescentt

Mě třeba pomáhá vypsat si látky ze sešitu na A4, vezmu si nějakou fixu a čtu si to a podtrhávám. A ono to jde :)

Lambáda

Když z něčeho píšeme a jsem vážně zoufalá s tím že se to nezvládnu naučit tak si napíšu menší taháček na obal učebnice a schovám to pod pouzdro.

arachis

Přijde na to, co se učíš. Jestli matematiku a fyziku, slovíčka…tak to nepomohu, ale dějepis, psycholigii apod jsem se učila tak, že jsem se posatvila do obýváku a dělala jsem, že jsem lektorka na vysoké škole a učím žáky já. Přečetla jsem nahlas odstavec. A pak jsem ho různými způsoby přehazovala. Např. Skákal pes,přes oves…Tak jsme se žáci dozvěděli, že jde o zvíře a konkrétně o psa, který si pro zábavu přeskakoval záhony a co bylo na tom záhoně? Ano, oves to byl.