Kai

Nevíte někdo rozdíl mezi sugescí a hypnózou?

Nejlepší odpověď
annas

sugesce – podmanivé působení na něčí myšlení, cítění, vůli, jednání

hypnóza – stav podobný spánku uměle navozený sugescí, někdy užívaný k terapeutickým účelům
--

Hypnóza je zvláštní program mysli, kdy upolechneme sugesci, která může být dokonce vyslovena v jazyku, kterému hypnotizovaný nerozumí. Má mnoho stupňů a druhů podle vdení sugescemi, obyčejný rozhovor, reklama či politický projev je už začátkem. Hypnabilní je téměř každý. Test je snadný. Zavřete oči a řekněte ”pes”. Kdo ho vidí, je již pod vlivem sugesce. Hypnózu je také možno popsat jako hluboké zamyšlení, je to vlastně varianta meditace.

http://mystika­.mysteria.cz/hyp­noza.htm