I am devil

Nevíte někdo nějakou radu-zkušenost , aby šlo učivo lépe do hlavy?? prosím ;)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Z textu v učebnici si udělat stručné, jednoduše psané výpisky a podtrhnout si to klíčové slovo, číselný, údaj definici

vypsat si vysvětlení odborných termínů ze slovníku cizích slov či jiné odborné literatury

Pokud to jde, tak si k vysvětlení odstavce udělat nějaký dostatečně veliký nákres a barevně si zvýraznit veličiny (např. v trojúhelníku si jednou barvou zvýraznit strany, jinou úhly, další barvou výšky, další barvou těžnice) nebo aby to už nebylo přeplácané tak si to tou samou barvou jako v náčrtu nakreslit v detailu vedle.

Pokud si do učebnice nemůžeš kreslit tak si to okopíruj na barevné multifunkci či alespoň černobíle a barevně si to pak zvýrazni, podtrhej

Další rady jsem napsal na svém webu o Elektronika -me hobby: http://elektronika-me-hobby.8u.cz/jak-se-ucit-odborne-elektrotechnicke-predmety-na-strednich-odbornych-elektrotechnickych-prumyslovych-skolach-strednich-odbornych-ucilistich.php

napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz radám, kterém neruzumíš z mého webu. Poskytne mi to zpětnou vazbu, abych to napsal pochopitelněji.

Tento dotaz je tu často na odpovědích a někteří už regují „stavem“, který by si zasloužil „kobku“ – vypolstrovaná místnost (něco jako je žíněnka v tělocvičně, ale z omyvatelného materiálu – potaženo nějakým vykslajvantem) v psychiatrické léčebně nebo na záchyce (protialkoholní stanici).

Další odpovědi
FreddieR

Podívej se sem: http://www.ga­te2biotech.cz/jak-se-ucit-pritom-se-soustredit-a-neco-se/

IK

Opakování, objasnit nepochopená slova, zvýšit zájem, prokrvovat mozek.
Bez opakování to nejde. Když si něco jen přečteš a všemu rozumíš, tak se pokus to někomu vysvětlit. Je možné i sám sobě nahlas, pokud se umíš pozorně poslouchat a pozorovat zda ti nechybí důležitá část.
Látku si pamatuješ když jsi schopen ji vyložit aniž by ses musel kontrolovat s textem. Pokud se ti nechce opakovat nějakou látku, pak o ni nemáš dostatečný zájem. Zájem je tvá vlastní emoce kterou můžeš ovlivnit. To že je něco nezajímavé = nebaví tě to, jen znamená že ses zaujmout nedokázal. Změň to! Zhluboka se nadechni a nenech se porazit tak ubohým pocitem jako je nuda. Musí na tom něco být… i taková otázka, zda hovno hoří, vydrží na zaujatou diskusi celou cestu autobusem („Hovno hoří“ Petr Šabach)
Prokrvování mozku zajišťuje například čtení nahlas, nebo snadné počítání zpaměti jednoduchých příkladů ( + – x : např. 6×7) o dvou členech do 100
K zájmu musím přidat ještě toto staré úsloví: „Kudy touha, tudy cesta.“ Pokud chceš něco dokázat, pak tě tvoje touha k cíli dovede, ale pokud je tvůj zájem jinde, nemůžeš se divit že to nejde.

quentos

Jít na procházku, provětrat se ven. V případě zletilých pak JEDNA (!) sklenička vína nebo panák něčeho kvalitního. Osvědčené je taky kafe, na gymplu a na VŠ už vůbec jsme na něm byli přímo závislí.
Někomu se výborně učí při oblíbené hudbě. Já nebyl ten typ, hudba mám příliš rád na to, abych ji mohl mít jako kulisu.
Doplňuji:
*hudbu

anonym

vysadit a zaměstnat se čímkoliv jiným
Doplňuji:
před zkouškou jsem dělal proplach mozku, doporučuji jen otrlým, ale druhý den uvolněný, hlava si to srovnala, bez trémy

Děda Louda

O svědčený a důkladně vyzkoušený je norimberský trychtýř.