Avatar uživatele
Zlatý

Nevíte, které výrobní značky potravin si drží světové prvenství v určitých oborech?

O značce Maggi byla nedávno zmínka. Zajímají mě např. značky cukrovinek, mléčných výrobků ap., které mají tradici.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Napadá mě v první řadě Coca-cola v oblasti nealko nápojů.

V cukrovinkách to bude určitě Ferrero.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

ABSINTH,Coca cola,Pepsi cola,cigarety Camel,Cacao Bensdorp ,žvýkačka JUICY FRUIT" se začala vyrábět v roce 1893,hamburger,Už si nemohu vzpomenout.


Avatar uživatele
Zlatý

Tady je několik nejznámějších:
Ferrero Rocher, Nutellu, Tic Tac a Kinder vajíčka - to vše milovníkům sladkostí nabízí Michele Ferrero s rodinou, která dostala do vínku vášeň pro čokoládu a - jako všichni správní Italové - pro kostely. Firmu zakládá Pietro. V roce 1942 si v Albě otevírá elegantní bar s cukrárnou, podnikání svěřuje manželce a sám se uzavírá do laboratoře, kde vymýšlí nové cukrovinky.
Do podnikatelského světa rodinnou firmu uvádí roku 1891 Dr. August Oetker, který ve své lékárně v Bielefeldu ve volných chvílích experimentuje v hmoždíři s různými sypkými prášky. Až přijde na „Backin“, prášek, který způsobí revoluci v pečení. V roce 1900 balení „Backin“ ozdobí ochrannou známkou ženské hlavy, která symbolizuje hospodyňku, pro níž dr. Oetker vyrábí produkty nejvyšší kvality. Veleúspěšný prášek do pečení stojí u zrodu továrny Dr. Oetkera v Bielefeldu v roce 1900 i u expanze rodinného podniku do zahraničí o osm let později.
Wrigley´s Spearmint, Orbit, Winterfresh, Hubba Bubba - to jsou značky žvýkaček, které nabízí už čtvrtá generace rodiny Wrigleyů. Jejich slávu zakládá podnikavý obchodní cestující William. V Chicagu prodává mýdlo svého otce a kupujícím přidává ke zboží jako pozornost dárek - nejprve prášek do pečiva, poté dva balíčky žvýkaček. Prémie se postupně stává žádanější, než samo zboží. William se okamžitě pustí výhradně do žvýkačkového byznysu - v roce 1893 uvádí na trh značky Wrigley´s Spearmint a Wrigley´s Juicy Fruit.
Dva vynalézaví obchodníci z Hamburku - Max Herz a Carl Tchilling. V roce 1949 zahajují zásilkový prodej kávy Gold Mocca. Své společnosti (a pak i své kávě) dávají (podle začátku příjmení Carla Tchillinga a názvu pro kávové zrno die Bohne) jméno Tchibo. O šest let později otevírají v Hamburku svůj první kamenný obchod, v němž zákazníci mohou kávu nejprve ochutnat, a teprve pak ji zakoupit. V roce 1958 je Tchibo nejprodávanější kávou na německém trhu.
Henri Nestlé, chemik z Frankfurtu nad Mohanem, se roku 1843 usazuje ve Vevey - švýcarské vesničce na břehu Ženevského jezera a pouští se do výroby směsi z kravského mléka, obilné moučky a cukru. Jeho dětská výživa se v roce 1868 vyrábí v neuvěřitelném množství 500 000 plechovek ročně
Koncern Danone je založen ve Francii roku 1966, a to pod názvem BSN. Nejprve se totiž spojují výrobce skleněných obalů (Souchon Neuvesel) a výrobce hladkého skla (Boussois), aby si vzápětí vytýčili strategii „Od obalů k obsahu!“ BSN získává ve Francii pivovar Kronenbourg, společnost produkující minerální vodu Evian a v roce 1973 kupuje firmu Gervais Danone.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/odpoved /nevite-ktere-vyrobni-znacky-p otravin-si-drzi-svetove-prvens tvi-v-urcitych-oborech

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

iceT

tak třeba zora
http://www.nestle.cz/…
http://cs.wikipedia.org/…

Mlékárna Hlinsko s.r.o.V roce 1939 začali zástupci firmy Nestlé stavět v Hlinsku mlékárnu a o čtyři roky později byla uvedena do provozu. Mezi první produkty výroby patřilo sušené mléko, sušené podmáslí a zahuštěné mléko. V roce 1949 se stal vlastníkem firmy stát a v roce 1993 byla továrna zakoupena soukromou společností Mlékárna Hlinsko s.r.o. O rok později se výroba rozšířila o trvanlivá mléka. Výrobky jsou na trh uváděny po tradiční značkou Tatra, a to od roku 1958.

Firma je držitelem několika certifikátů: ISO 9001 a IFS. V roce 2004 získala společnost ocenění české národní značky Klasa pro šest svých výrobků.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.