annas

Nevíte, které výrobní značky potravin si drží světové prvenství v určitých oborech?

O značce Maggi byla nedávno zmínka. Zajímají mě např. značky cukrovinek, mléčných výrobků ap., které mají tradici.

Nejlepší odpověď
dědapetr

ABSINTH,Coca cola,Pepsi cola,cigarety Camel,Cacao Bensdorp ,žvýkačka JUICY FRUIT" se začala vyrábět v roce 1893,hamburger,Už si nemohu vzpomenout.

Další odpovědi
vagra

Tady je několik nejznámějších:
Ferrero Rocher, Nutellu, Tic Tac a Kinder vajíčka – to vše milovníkům sladkostí nabízí Michele Ferrero s rodinou, která dostala do vínku vášeň pro čokoládu a – jako všichni správní Italové – pro kostely. Firmu zakládá Pietro. V roce 1942 si v Albě otevírá elegantní bar s cukrárnou, podnikání svěřuje manželce a sám se uzavírá do laboratoře, kde vymýšlí nové cukrovinky.
Do podnikatelského světa rodinnou firmu uvádí roku 1891 Dr. August Oetker, který ve své lékárně v Bielefeldu ve volných chvílích experimentuje v hmoždíři s různými sypkými prášky. Až přijde na „Backin“, prášek, který způsobí revoluci v pečení. V roce 1900 balení „Backin“ ozdobí ochrannou známkou ženské hlavy, která symbolizuje hospodyňku, pro níž dr. Oetker vyrábí produkty nejvyšší kvality. Veleúspěšný prášek do pečení stojí u zrodu továrny Dr. Oetkera v Bielefeldu v roce 1900 i u expanze rodinného podniku do zahraničí o osm let později.
Wrigley´s Spe­armint, Orbit, Winterfresh, Hubba Bubba – to jsou značky žvýkaček, které nabízí už čtvrtá generace rodiny Wrigleyů. Jejich slávu zakládá podnikavý obchodní cestující William. V Chicagu prodává mýdlo svého otce a kupujícím přidává ke zboží jako pozornost dárek – nejprve prášek do pečiva, poté dva balíčky žvýkaček. Prémie se postupně stává žádanější, než samo zboží. William se okamžitě pustí výhradně do žvýkačkového byznysu – v roce 1893 uvádí na trh značky Wrigley´s Spearmint a Wrigley´s Juicy Fruit.
Dva vynalézaví obchodníci z Hamburku – Max Herz a Carl Tchilling. V roce 1949 zahajují zásilkový prodej kávy Gold Mocca. Své společnosti (a pak i své kávě) dávají (podle začátku příjmení Carla Tchillinga a názvu pro kávové zrno die Bohne) jméno Tchibo. O šest let později otevírají v Hamburku svůj první kamenný obchod, v němž zákazníci mohou kávu nejprve ochutnat, a teprve pak ji zakoupit. V roce 1958 je Tchibo nejprodávanější kávou na německém trhu.
Henri Nestlé, chemik z Frankfurtu nad Mohanem, se roku 1843 usazuje ve Vevey – švýcarské vesničce na břehu Ženevského jezera a pouští se do výroby směsi z kravského mléka, obilné moučky a cukru. Jeho dětská výživa se v roce 1868 vyrábí v neuvěřitelném množství 500 000 plechovek ročně
Koncern Danone je založen ve Francii roku 1966, a to pod názvem BSN. Nejprve se totiž spojují výrobce skleněných obalů (Souchon Neuvesel) a výrobce hladkého skla (Boussois), aby si vzápětí vytýčili strategii „Od obalů k obsahu!“ BSN získává ve Francii pivovar Kronenbourg, společnost produkující minerální vodu Evian a v roce 1973 kupuje firmu Gervais Danone.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/odpo­ved/nevite-ktere-vyrobni-znacky-potravin-si-drzi-svetove-prvenstvi-v-urcitych-oborech

iceT

tak třeba zora
http://www.nes­tle.cz/zavod-zora.asp
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0tram­bersk%C3%A9_u%C­5%A1i

Mlékárna Hlinsko s.r.o.V roce 1939 začali zástupci firmy Nestlé stavět v Hlinsku mlékárnu a o čtyři roky později byla uvedena do provozu. Mezi první produkty výroby patřilo sušené mléko, sušené podmáslí a zahuštěné mléko. V roce 1949 se stal vlastníkem firmy stát a v roce 1993 byla továrna zakoupena soukromou společností Mlékárna Hlinsko s.r.o. O rok později se výroba rozšířila o trvanlivá mléka. Výrobky jsou na trh uváděny po tradiční značkou Tatra, a to od roku 1958.

Firma je držitelem několika certifikátů: ISO 9001 a IFS. V roce 2004 získala společnost ocenění české národní značky Klasa pro šest svých výrobků.