uča

nevíte jaká doporučená vzdálenost je mezi tzv. ostrůvkem a kuchyňskou linkou?

Nejlepší odpověď
anonym

ad hanulka, už jsi někdy slyšela, že existují nějaké normy a hygienické předpisy?
Takže, (stejně jako Drap), není to individuální, individuální jsou jenom diletantské názory, kde si každý kecá, co jej napadne.
Správně má navrhovat bytový architekt, jehož kvalifikací je i znalost relevantních předpisů, u tebe máš zrovna 10 čísel diferenci, takže to stavěl zřejmě amatér (pokud nebyla v projektu potvrzena výjimka např. z prostorových důvodů).
Realita je jiná, níže uvedené hlavní odstupy (podobně jsou ošetřeny minimální průchodné prostupy mezi 2 nízkými kusy nábytku, 1 nízký a 2. vysoký (či stěna) a 2 vysokými, stejně jako profil dveří je minimálně 60 cm).
Požadavky na prostor
Manipulační prostor u pracovní desky. 90 cm
Min. vzdálenost dvou paralelních desek: 120 cm
Min. šířka rohového pracoviště 110 cm
Optimální šířka dveří pro servírování: 100 cm
Veškeré ostatní detaily v odkazu níže, včetně názvů příslušných ČN, či EU:
Doplňuji:
Na dotazovaný příklad se vztahuje údaj o vzdálenosti 2 paralelních desek, tedy 120 cm. Pozor, nejedná se o nějaké volné doporučení, ale předepsaná minimální vzdálenost.
(Jednoduchá pomůcka – na jednu osobu se počítá 60cm, takže rozestup musí umožnit volný pohyb u linky a současně další osoby u „ostrůvku“).

Zdroj: http://typologie-nabytku.blogspot­.com/2011/02/114-pozadavky-na-nabytek.html

Další odpovědi
hanulka11

já mám 110cm ,ale myslím, že je to čistě individuální , prostě abys měla vše po ruce
Doplňuji:
Já jen napsala jak to mám já .Dr.Axl, já nepotřebuji byt. architekta ,a nějaké normy jsou mi fuk . A jestli si ho zveš ty, nic proti tomu- mám to tak jak mi to vyhovuje . Sakra ty ses do mě pustil . Chtěla bych vidět jestli žiješ podle těch tvých rad.

Jiří Čtvrtek

Skutečně to je 120cm, ale pokud je možnost pak doporučuji min. 130cm.

anonym

no když se ohneš, tak aby ses ani o linku, ani o ostrůvek nepraštil hlavou, aby se dala otvírat dvířka na lince a nedotýkala se ostrůvku, aby tam mohl projít i další člověk bez ujmy na zdraví,asi tak nějak…