okno007

Nevíte, jak se zbavit asijských berušek na okně?

Odpovědi
marci1

Naberte je novinami či nametete smetáčkem na lopatku a vyhoďte ven. Tato metoda odstraňování slunéčka z bytu je ale účinná pouze v případě, že je venku chladnější počasí. Pokud jej vyhodíte za teplého počasí, určitě se vrátí zpátky k vám, leda byste jej odnesli hodně daleko (nejlépe několik kilometrů) od vašeho bytu.
Méně šetrnými metodami, při kterých berušky zahynou, je jejich odstranění s pomocí vysavače nebo použití insekticidu, tedy spreje určeného na hubení hmyzu.
https://www.jak­tak.cz/jak-se-zbavit-berusek-v-byte.html

Drap

Posbírat, smést, nebo vysát

jáára

Pořiď kočku.

agent00?

Rozhodna pro spravnou volbu eliminacni techniky je mesicni faze. Zatimco pri uplnku jsou asijske berusky zcela krotke, jakoby intenzitou svitu mesice ovinene, pri novu naopak v okamziku absence jakehokoli svitu nastupuje pro zastupce hmyzi rise nevidana vlna agrese. Pocty tecek na jejich krovkach zpravidla odpovidaji mnozstvi obeti z rad ptaku a drobnych savcu. Na cloveka utoci jen vyjimecne, ale jsou znamy pripady tzv. savlozubych jedincu, kteri v centrech vetsich mest pod vlivem smogu prichazeji o jakekoli zabrany. Dokud je na nebi mesic, staci skutecne vysavac nebo smetacek, ale jakmile se mesicni svit zacne vytracet, doporucuji sverit ukol do rukou odbornika. I kdyby Vas to melo stat pekac buchet! Budte opatrny/a a preji hodne stesti!