adelaide2002

Nevíte, jak se v pokoji zbavit berušek?

Nejlepší odpověď
marci1

Nabrat na noviny, smést smetáčkem, případně opatrně vysát vysavačem do čistého sáčku. Za chladného počasí je pak můžete vysypat ven. 🙂
„Pokud vám nalétly do bytu, budete se jich chtít asi zbavit. Slunéčka na podzim nějakou dobu aktivně lezou po světlých osluněných zdech domů, naleznou škvíru okna, vejdou na návštěvu, ale pak se schovají do nějakého kouta. Jenže slunéčka přezimující v bytě při pokojové teplotě vyčerpají zimní zásoby tuku už kolem Vánoc. Pak vylezou z úkrytu, hledají něco k jídlu nebo alespoň k pití, pletou se do jídla lidem. Protože nic pořádného k jídlu v bytě nenajdou, brzy uhynou. Proto je dobré slunéčka (všech druhů) z bytu odstranit. Je možné je nabrat na noviny, smést smetáčkem, případně opatrně vysát vysavačem do čistého sáčku. Za chladného počasí je pak můžete vysypat ven. Tam zimu přežijí lépe než v teplém bytě. Slunéčka vyhozená z bytu ještě za teplého počasí se zase vrátí. V takovém případě je musíte odvést na vzdálenost min. 5 km.“ 🙂
Podrobněji ve zdroji:
http://www.ve­ronica.cz/?id=12&i­=407

Další odpovědi
redy

Četla sem dneska na TN.cz

Invazivní berušky z Asie obsadily Česko! Na domech jsou jich tisíce.

Biolit, jak píše Lamalam. Bude to chtít větší balení ☹

Lamalam

Biolit.

Luxx

pokud se jedná o Harmonii axyridis (slunéčko východní), tak nemilosrdně likvidovat.. je to invazní druh, po celém světě si s ním neví nikdo rady :(

tyhle potvory nám dnes okupovaly balkon, tak jsem to řešila plácačkou na mouchy… ale bylo to marné, marné a marné… po půlhodině jsem to vzdala, protože bych tam mohla stát a plácat celý den a stejně by to nebylo vůbec poznat! kdyby někdo věděl, jak se jich zbavit, nebyly by tak přemnožené…

začla sezona jejích náletů a hledají úkryt na zimu, nejvíc se jím líbí v (dřevěných) rámech oken

http://www.ire­ceptar.cz/zvi­rata/hodna-a-zla-slunecka-aneb-invaze-harmonia-axyridis/

http://www.na­turabohemica.cz/har­monia-axyridis/

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Harmonia_a­xyridis

johana 56

V bytě ty potvůrky zatím nejsou, ale na balkoně to byl opravdu marný boj.
To už jsem se naštvala a umyla rámy, síť na okně, balkonových dveřích i dlažbu naředěným Savem.
Zmizely, uvidím zítra.

Mravenec

Pokud je jich mnoho, hubit by se neměli. Jsou to taky zvířata. Bylo by dobré, pokud je to možné je opravdu třeba vysát a vypustit. :)

anonym

Jakejch berušek?
Vyžeň je slipama.
Mávej s nima DO VĚTRU.

redy

Marci1. Já je doma nemám, ale jestli zaletěj na návštěvu, tak to udělám jak radíš ty. Tak žádnej biolit.

johana 56

Dneska o jejich náletech mluvili v rádiu i televizi.V bytě opravdu nekompromisně vysát!Mohou být i jedovaté a zdrojem tůzných alergií (