pos116

Neustále volají policii (noční hudba)

Dobrý den. Bydlím ve svém vlastním bytě v domě společenství vlastníků. Jelikož jsem mladý člověk jednou za měsíc máme malé posezení s kamarády u mě, jakmile si ale pustíme hudbu, vyzvání tady neustále soused a také jsem tu již několikrát měl městskou policii. Myslím, že jednou za měsíc by to sousedé mohli přežít. (hudba nehraje příliš nahlas – vypnul jsem také ,,basák,,. Chci se zeptat zda si alespoň jednou za měsíc můžu udělat v bytě párty i přes naštvané sousedy (je třeba vyžádat nějaké zvláštní povolení od Úřadu městké části (obecní úřad) a popřípadě dát informaci na nástěnku bytového družstva (jako že se bude oslavovat atd…) Díky
Doplňuji:
Díky za odpovědi :) Ale dá se někdě žádat myslím na úřadě o nějaké povolení popřípadě na jakém odboru.Policie mi řekla, že to jde ale nic bližšího mi něřekli nebyli moc sdílní.

Nejlepší odpověď
Bobule

Vy to tak krásně popisujete:-)

Nejlepší máte zajít za soudedy, aspoň těmi, kteří s Vám přímo sousedí a dopředu jim dát slušné avízo, že tehdy a tehdy budete mít menší oslavu. Koupit jim něco malýho, na „umlčenou“ a prostě požádat je o schovívavost.
Ale pokud Vám doma duší tlakové bedny a sousedovi lítá od zdi ke zdi nábytek a třese se mu v posteli manželka, tak se ani tomu udání nedivím ;)

Další odpovědi
Sůwa

Teď jsi mladý člověk, ale jednou možná budeš taky ten starší člověk a na podobné rušení nočního klidu nejspíš změníš názor. Pokud už to došlo tak daleko, že soused volal MP, těžko ti teď dá souhlas za „malou pozornost“. Noční klid je od 22:00 do 6:00 a přes to vlak nejede. Raději promysli, kde byste se mohli s přáteli scházet, aby to nikoho nerušilo. Jinak se totiž vnímá hluk, když jsi uprostřed dění a jinak, když je to hluk z vnějšku. Na nástěnku bys měl dát upozornění i když děláš nadměrný hluk během dne.

Drap

Samozřejmě můžeš. Nesmí ale vaše chování narušovat občanské soužití a musí skončit před 22 hodinou, aby jste nerušili noční klid

Reuef

reknu ti to takhle – kdyby mi nakej clovek kterej mesic co mesic dela kraval zamaval pred nosem nakym kusem papiru ze to ma jakoze povoleny tak mu udelam z zivota peklo) uvedom si ze nekdo chodi spat driv a rusis ho tim…nebo chce mit proste jenom klid…pokud nemuzes vydrzet bez hlasity hudby tak mas spoustu moznosti kde ji muzes v noci poslouchat – bary diskoteky a podobne

Damiana

Souhlasím s Reufem a Suwou.
Ze soužití lidí bydlících v jednom domě vyplývá, že by na sebe měli brát ohledy vzájemně – vyvarovat se jakéhokoli obtěžování pachy, hlukem, špínou atd.
Já mám velmi ráda muziku, zbožňuji tanec, ale nedovedu si představit, že bych trénovala foxtrot nad hlavou sousedům i přes den – natož po večerech. A dost by mi vadilo, i když jsem také mladý člověk, kdyby to samé někdo prováděl mě.
Partička lidí bude podle mne vždy hlučnější víc, než se sama domnívá a tak je lépe se sejít jinde, než ve tvém bytě vytvářet klubovou atmosféru.
Sousedy budeš akorát vytáčet a MP budou volat už tehdy, když uvidí, že k tobě míří návštěva.

cukrar

dejte sem stanovisko souseda, ať čteme i jiný názor…
Vaše právo končí tam, kde začíná právo souseda!!