M_Petr_M

Proč se mi neustále odpojuje internet? Poraďte prosím.

Dobrý den,
poněvadž nevím, zda se jedná o problém softwarový, nebo hardwarový, zakládám níže uvedený problém do sekce „Windows všeobecně“, snad mi pomůžete.
Od jisté doby se mi na PC pravidelně objevuje chyba připojení k síti internet a když dám „Odstranit potíže“, po chvilkovém hledání mi opraví problém „Výchozí brána není dostupná“ formou restartu adaptéru sítě ethernet. Z počátku to vždy pomohlo na celý den, nebo aspoň několik hodin, nyní je situace taková, že když se PC rozhodne, hned, jakmile problém opraví, nastane do vteřiny znovu.
Zkusil jsem tedy odinstalovat ovladač a nechat Windows nainstalovat nový, to problém vyřešilo, ale zhruba na pouhý 1 den, kdy se (snad s ještě větší četností, někdy co minutu) objevil tento problém znovu a znovu..
Stáhl jsem tedy ovladač sám (starší verzi), no nedosáhl jsem lepšího výsledku, než jak píšu výše.
Nyní tedy nevím, zda se jedná o HW, nebo SW problém. Objevil se, když jsem asi před 2 měsíci předělával stůl. Prvně se stále objevovalo „síťový kabel byl odpojen“, kabel jsem tedy vyhodil a koupil jsem nový – tím problém zmizel. Na jednu stranu to tak vypadá 100% na HW problém, no v rámci stálého odsunování stolu se mi asi 5× vyškubla šňůra a PC se tak natvrdo vypnul, což určitě způsobilo nejednu chybu v systému.
Zde jsou údaje o výrobci a ovladači:
Výrobce: Realtek
Popis: Realtek PCIe GBE Family Controller
Verze ovladače: 8.13.314.2013
Používám Windows 8.1 Professional
Může mi prosím někdo pomoci problém vyřešit?
Děkuji předem za jakékoli rady!

Odpovědi
Roman71

Dobrý den.
Podle toho, co popisujete, by se dalo udělat následující:

Pokud máte možnost použít jinou síťovou kartu, zkuste ji vyměnit. Může se stát, že původní karta má poškozený síťový konektor a kabel v ní nedrží. Tím by se dala vyloučit karta.

Potom bych se pokusil z příkazové řádky zadat: chkdsk c: /F
To je příkaz pro vykonání kontroly integrity dat na disku, zda nedošlo k nějaké chybě při vytržení napájecího kabelu. Samozřejmě to vyžaduje spustit příkazový řádek jako správce (do vyhledávání zadám „cmd“ a na nalezený program kliknu pravým myšítkem, zvolím „Spustit jako správce“). Po restartu systému se provede kontrola integrity dat na disku.

Další možnost je zálohovat důležitá data a pokusit se o novou instalaci systému. Tím bych vyloučil softwarovou příčinu.

Kulpix

Jestli Vám při hýbání se stolem vypadl síťový kabel (230 V) je dost možné,že vypadl ( byť jen o kousek) i kabel na internet. Pokuste se zjistit jestli není povytažený. Popřípadě ho zkuste odpojit, prohlédnout, připojit.