zvonisek

Nepřipadá vám, že dnes nejde příliš o tvorbu opravdového umění, ale honbu za penězi?

Připadá mi, že dnes se často točí brak, že jeden program předhání druhý, pak to tak vypadá. Když vidím některý starý český film, tak se na něj s chutí podívám znovu. Dnes se mi to stane málokdy a většinou si řeknu, viděla jsem to, ale znovu opravdu ne, jednou a dost.

Jaký je na to váš názor? Myslíte si to samé, že kultura jde do háje?

Nejlepší odpověď
ivzez

„Není to O“.

Brak vzniká na základě poptávky. Stejně tak vznikají dobrá
umělecká díla snad ve všech oblastech uměni (nejen ve filmu).
Pokud se někomu něco nelíbí, nemusí te ještě být brak.

Další odpovědi
led

Umenie a jeho kvalita závisí nielen od autora, ale aj od záujmu a podpory verejnosti. Ak chce napríklad televízia prežiť a nakrútiť aspoň 1 kvalitný umelecky podaný film, musí byť poplatná divákovi a mecenášom aby na tento film zarobila produkciou divákmi žiadaných programov. Takže, honba za peniazmi? Ano, ak chceš prežiť a produkovať.
Ak by sa zmenil umelecký pohľad divákov a mecenášov a boli by ochotní radšej investovať do umenia, než do pseudoumenia naivných a podradných gýčov, nemusela by kvalitu umenia predbiehať honba za peniazmi.
Takže na vine sme my, diváci a odberatelia pseudoumenia.

annas

Umění nás obklokuje a týká se různých oblastí. Proto je někdy nesnadné rozlišit, co je umění a co je tzv. brak. I

Myslím si, že neexistuje žádná definice, záleží na tom, s čím se během života člověk setkává a co považuje za krásu či za dílo kvalitní. .

Snad každý člověk má dílo, které ho zaujme, třeba i inspiruje, vyvolá v něm emoce, náladu atd. bez ohledu na to, zda dílo uznávájí jiní.

Je pravda,. že u filmů jde často o líbivost, jednoduchý děj, mnohdy i vulgární jazyk, třeba diváky uspokojí to, že vrah je vždy potrestaný, stejně jako kdysi v pohádkách. Proč by diváci přemýšleli nad náročným dějem, když třeba jejich život je nesnadný.

Samozřejmě, že natočit film stojí peníze, takže jde o snahu, aby se vrátily zpět.

Ale opakuji, pohled na kvalitu je subjektivní, takže není možné zevšeobecňvoat.

anonym

Skutečné umění vždy bylo třeba hledat lupou jako jehlu v kupce sena v záplavě braku, to je normální statistické rozložení, kdyby to bylo jinak, pak by umění ani nebylo vyjímečné a vnímali bychom ho jen jako samozřejmost. Jinými slovy hledejte v kupce sena/braku, i v dnešní tvorbě se občas objeví kus skutečného umění.

briketka10

Nejsi ty z Marsu?

zvonisek

Nejsem z Marsu, já jsem z malinké planetky, která se již neuznává – Pluto.

led

zvonisek, to je kdesi za humnami Slnečnej sústavy 🙂