JohnyCage

Nevíte, čím vytvořit „nepříjemný“ zvuk, který upozorní i nahluchlou osobu na to, že jsem nablízku a můžeme komunikovat?

Ahoj, hledám, nejspíše nějaký předmět z kategorie žertovný předmět, který vydává „nepříjemný“, respekt vzbuzující a krátký zvuk na krátkou vzdálenost, výrazný ale pokud možno na krátkou vzdálenost. Zvuk, kterým i nahluchlou osobu na sebe upozorníte a dále s ním tak můžete navázat komunikaci.

Nepříjemný zvuk u ucha, čím vytvořit, jméno výrobku?

Odpovědi
Kelt

Pokud budeš u nahluchlé osoby blízko, tak asi tak, že se uvidíte, a to je jednoznačná pobídka toho, jak a kdy začít komunikovat.

ivzez

Nechcete-li dotyčné osobě způsobit zdravotní újmu,
zapomeňte na žertovné předměty a „nepříjemné“ zvuky.

Mohlo by se stát, že místo komunikace s dotyčnou osobou,
budete muset komunikovat se záchranáři.

Pepa25

Nemyslím, že je vhodné nahluchlou osobu upozorňovat zrovna nepříjemným zvukem. Někteří mají naslouchadla, pro ně je pak náhlý intenzivní zvuk hodně nepříjemný. Maximálně bych volil něco se zvyšující se hlasitostí. Většina hůře slyšících má problém s vyššími tóny, tak spíš něco hlubšího. Nebo vizuální podnět …