kurec

Nepřijde vám otevření škol v září pro všechny studenty strednich a zakladnich škol trochu riskantní?

Nebojíte se toho?

Nejlepší odpověď
mosoj

Přijde. Dej návrh na něco jiného.
Je docela pravděpodobné že se zavřou samy, neboť polovina bude nemocná a polovina se bude bát do školy chodit.

Další odpovědi
Vojta24

Je, ale zřejmě je to i nevyhnutelné, společnost se musí pokusit vrátit do normálu. I když nás to asi klepne přes prsty, množství nákaz se patrně výrazně zvýší a my možná budeme opět reagovat nějakými zbrklými opatřeními, přesto bychom se měli pokoušet, vrátit běh života do normálu v těch oblastech, které prostě nemůžeme jen tak zastavit … nemůžete jen tak stopnout vzdělávání celého národa, to fakt není možné.

Já si od další vlny, která zřejmě přijde v tomto období slibuji, že vláda snad už nařídí školám povinně streamovat (vysílat) vyučování pro všechny žáky dané třídy, kteří o to projeví zájem, aby jim tak byla umožněna alternativní dálková účast při výuce a to třeba i s možností pro všechny žáky si jakoukoliv hodinu z archivu nahrávek přehrát znovu v podstatě kdykoliv později, nahrávky lekcí by se malzaly třeba až na konci školního roku a do té doby by byly dostupné všem studentům v rámci třídy.

Ale uvidíme, zřejmě jsem v tom přílišný optimista a učitelé se nic tak technicky pokrokového nenaučí nikdy běžně používat (vždyť jediné na co se při pandemii zmohli byla komunikace přes email) a vláda se zmůže jenom na další nařízení roušek, rozestupů a omezení počtu žáků ve třídách, což je bohužel dlouhodobě naprosto kontraproduktivní řešení – vlastně to není řešení vůbec.

da ny

  1. Ne
  2. Ne

Je to buď a nebo a „Kdo se bojí, nesmí do lesa“.
Pokud mají z domova „všechny ty děti“ vžité i základy základníhygieny (!).
Zdravotnictví lokální problémy, ojedinělých hospitalizací zvládne.

Obecně doporučenou „prevenci“ a „podporu“ jistě každý z nás, rodičů i dětí zná.
Všichni jsou přece věčně nalepení na internetu, sledují TV apod. :D.
A ty 2 – 3 vitamíny a 1 – 3 minerály mají a budou mít v sobě „nadopované“.
Zvlášť pak s blížícím se podzimem azimou.
Mladý organismus to zvládne

elkon

Život se nemůže zastavit.

Pepa25

Ne! Není na tom vůbec nic riskantního. Naopak obrovský průšvih by byl, kdyba zase chtěli školy plošně zavírat (bude bohatě stačit, když se občas někde bude muset nějaký třída nebo škola zavřít z karanténních důvodů).