Avatar uživatele
musak

Nepravdivé potvrzení o zaměstnání – kam se obrátit??

Zaměstnavatel zaslal na Úřad práce nepravdivé potvrzení o zaměstnání.Z to­hoto mě byla vyplacena podpora.Měl jsem u něho na výplatnicích kolem 26000 tisíc hrubého a do potvrzení mě napsal 9800 hrubého a 7280 čistého.Kam se mám obrátit?Nikdy jsem nebral peníze bokem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4775 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

No můžu ti říct že jsi byl u pěkného zmetka zaměstnán. V tomto případě bych se obrátila na úřad práce vše jim tam řekla a podala na něj stížnost a ještě bych se obrátila na FÚ a i ČOI.Pokud budete mět svědka velké plus pro vás zkuste si sehnat pokud to jde co nejvíce důkazů přeji at vám to dobře dopadne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Myšák V.

Určitě máš výplatní pásky.Vem je a ukaž to na pracáku…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Nevím jestli by nebylo lepší vzít výplatnice a ohlásit na finančním úřadě,podezření z krácení daní.A na pracáku je ukázat taky na právním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Přemýšlím proč by měl exzaměstnavatel zájem vám úmyslně podhodnotit váš příjem… a nepřišel jsem na důvod.

Zajděte za ním a zjistě pravý důvod tohoto nedorozumnění a pokud bude pravda na vaší straně, tak jej požádejte, aby vše uvedl na pravou míru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

důležitá věc: těch 26.000 hrubého měsíčně jste měl i předchozí čtvrtletí?

Na Potvrzení pro úřad práce se vypočítává čistý průměrný výdělek za předchozí čtvrtletí, nikoliv ten současný (hrubá mzda se do potvrzení nepíše v tomto případě vůbec). Pokud nelze určit čistý prům.výdělek, pak se uvede výdělek pravděpodobný…
Doplňuji:
díky za e-mail: tak takto to je skutečně složité a budu proto držet palce ať nejste na ÚP příliš dlouho a brzy zase najdete takto velmi slušně placenou práci. ÚP je řešení na chvíli. HODNĚ ŠTĚSTÍ!

Upravil/a: fablen

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Doklad o plate sú výplatné prásky.
Doplním odpovede,
overte si aj na Sociálnej a Zdravotnej poisťovni, či odvádzal zrážky a z akého platu.
PS.
Vychádzam z vlastnej skúsenosti. Istý zahraničný zamestnávateľ mi strhával odvody ale neodvádzal, čo som zistila pri náhornej kontrole dokladov na poisťovni.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek