neoznačená vozidla dálniční policie

Prosím kde najdu v zákoně, nebo v nařízení vyjímku pro dálniční VW Passat z toho mít neoznačené vozidlo nápisem Policie. Tyto neoznačená vozidla by k zastavení přestupce měly mít přídavný maják pouze na střeše vozidla. Mohou tato neoznačená vozidla používat další doplňková světla modré barvy umístěná např. v přední masce vozidla. Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím, ale nikde přeci není napsáno, že musí mít maják na střeše.
Policista je oprávněn zastavit vozidlo §79odst.2) zákona 361/2000Sb
.....Z jedoucího vozidla dávají toto znamení kýváním paže nahoru a dolů nebo vysunutým zastavovacím terčem. Policista může z jedoucího vozidla zastavovat vozidla i rozsvícením nápisu „STOP“ podle zvláštního právního předpisu.
Takže se zde nehovoří o tom, že by jedoucí vozidlo muselo být vozidlo policie. V §79 odst. 1) písm. a) se však říká, že vozidla je oprávněn zastavovat policista ve stejnokroji. Z toho plyne, že policista, který je v civilu, přestože jede v označeném vozidle policie by neměl vozidla zastavovat.
Co se týká výbavy vozidla světelným výstražným zařízením, je na schválení způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích a tedy by to měla řešit STK zda jsou světla umístěna správně.