Avatar uživatele
anonym

neoznačená vozidla dálniční policie

Prosím kde najdu v zákoně, nebo v nařízení vyjímku pro dálniční VW Passat z toho mít neoznačené vozidlo nápisem Policie. Tyto neoznačená vozidla by k zastavení přestupce měly mít přídavný maják pouze na střeše vozidla. Mohou tato neoznačená vozidla používat další doplňková světla modré barvy umístěná např. v přední masce vozidla. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mj81, Miroslavst před 4542 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Nevím, ale nikde přeci není napsáno, že musí mít maják na střeše.
Policista je oprávněn zastavit vozidlo §79odst.2) zákona 361/2000Sb
.....Z jedoucího vozidla dávají toto znamení kýváním paže nahoru a dolů nebo vysunutým zastavovacím terčem. Policista může z jedoucího vozidla zastavovat vozidla i rozsvícením nápisu "STOP" podle zvláštního právního předpisu.
Takže se zde nehovoří o tom, že by jedoucí vozidlo muselo být vozidlo policie. V §79 odst. 1) písm. a) se však říká, že vozidla je oprávněn zastavovat policista ve stejnokroji. Z toho plyne, že policista, který je v civilu, přestože jede v označeném vozidle policie by neměl vozidla zastavovat.
Co se týká výbavy vozidla světelným výstražným zařízením, je na schválení způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích a tedy by to měla řešit STK zda jsou světla umístěna správně.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony