mokrygorky

Proč je policie zastavila?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ccDeYCTRXS8
To se nemůže říkat češi čechům či co tam říkají?
A ten tlustý má pravdu jak řekl – tohle není trasa, ale naše město a my se jdeme projít. Co to jako je? Proč je nepustili? Zatím nic nedělali.
A proč gayové a lesby můžou demonstrovat jak chtějí? O_o
Ne že bych je nějak podporoval, ale nechápu tu policii. Tohle je přece demokracie ne?
Doplňuji:
ary: Ale demokracie přeci znamená, že můžeme říkat svůj názor ne?

Nejlepší odpověď
ratava

No, ono je občas dobré si prostudovat naše zákony… Nevím, jestli to video vnímám dobře, ale podle něj se ve městě v té chvíli konaly demonstrace (shromáždění) dvě… Nevím jak ta druhá, ale ta „pochodující“ ve videu porušila zákon minimálně tím, že 1)její učastníci měli zakrytý obličej (myslím, že to stále platí…), 2)měli u sebe nebezpečné předměty a 3) neuposlechli příkazu policie…

…a „ten tlustý“ určitě neměl pravdu- trasa demonstrace musí být předem ohlášená a muže být kdykoliv zamítnuta/zru­šena/změněna…

…homosexuálové se při svých průvodech řídí stejnými pravidly a kdyby hrozilo, že se jejich průvod střetne s jejich odpůrci, či bude jinak narušen, byla by jejich trasa taky jakkoliv omezena, ať už změnou, či celkovým rozpuštěním…

Každopádně- ta pravidla jsou platná pro všechny bez výjimky, ať jste růžový, modrý, černý…

Další odpovědi
Mirdas

Demokracie je především o zodpovědnosti každého k sobě a okolí.
Na to tu bohužel většina není připravena a tak musí v těchto případech zasahovat i policie.

Agneta

Při demonstracích se musí dodržet předem povolený plán – a neodbočovat někam. Na procházku můžou jít po demonstraci. A tak když někdo nemá dost v hlavě, tak přes ní dostane. Nejlépe je to vidět u těch chytráků, co jdou bojovat na Ukrajině pro Porošenkův rozmar. Vždyť musí dobře vědět jak to dopadne ► ale hlupák byl vždycky dobrý „na plnění kanónů“ :DDD (co je svět světem:DDD)

Putin

Souhlasím s touhle demonstrací, ale tohle jsou prasata, ti demonstranti. Podle zákona může úřad zrušit demonstraci kdy chce, kde chce. Zatím nic nedělali, ale udělali by. Dobrá práce, policie! 😉

arygnoc

máte to popletené – demokracia neznamená, že si každý môže robiť, čo chce.

to sa nazýva anarchia. (a ta tu vlastne vládne)

;-Q

setapouch

Video jsem neviděl (nemám ve zvyku dělat si názor na základě z kontextu vytrhnutých videí), ale ad doplnění: jak hluboký omyl… Principem demokracie není to, že si můžu dělat co chci, ale že mám právo dělat, co chci, pokud tím nezasahuju do práv někoho jiného.

anonym

Extrémistická ultrapravice,no jo a pak kdo,že je tady rasista,mimochodem rasista není ten co rasu zdravě rozlišuje,ale je zaujatý egoista…jistě,barva kůže nikoho nezajímá,ale ta mentalita – ta je i v kriminálnicích a asociálech,co už?I takový jsou boží stvoření,ale záleží na tom v jaké společenské dimenzi kdo žije a chce žít…je to vážná „sranda“.
Doplňuji:
Homosapiens nevim nevim…,ale každopádně zákon je zákon a každý normální voják to respektuje a pak jsou už jenom pokrytci ve službách tupé síly.