nguyenn

Jde v mém případě o neoprávněný odklad splátek?

Chtěl bych se zeptat, zažádal sem týden zpět o odklad splátek, ted mi ma dojit normalni vyplata, ale tenhle měsíc mám už zavřenou firmu 2 týdny a propad příjmů tu bude, navíc majitel firmy nám dal výpovědi z důvodu rušení zaměstnavatele, chtěl bych se zeptat, jestli ten odklad na 3 mesice by mohl být problém a zda se to dá nějak vyřešit, předtím psali že banky nebudou požadovat propad příjmů v důsledku koronaviru a ted je tomu jinak, sem z toho zmatený..

viz: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/za-neopravneny-odklad-splatek-nebo-bonus-pro-osvc-az-osm-let-100215#utm_con­tent=freshnew­s&utm_term=od­klad%20splátek%20os­vc&utm_medium=hin­t&utm_source=se­arch.seznam.cz

Neoprávněný odklad splátek

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Co se týká odkladu splátek úvěrů, je to řešeno zákonem, který bude dnes odpoledne projednán v Senátu (níže je odkaz na stav projednání, je tam daké text zákona).
Zjednodušeně: na žádost je možné dočasně nesplácet úvěr po dobu 3 nebo 6 měsíců. Doporučuju sledovat stránky banky. Např. KB tam má aktuálně infomaci, ze které vyplývá, že žádosti přijímá, ale klienty bude kontaktovat až schválení zákona, resp postupně: https://www.kb­.cz/cs/obcane/puj­cky/odlozeni-splatek Jiné banky naopak už dříve umožnily odložení splátek.

Zdroj: https://www.psp­.cz/sqw/histo­rie.sqw?o=8&t=8­13

Další odpovědi
Edison

Do pole pro otázku patří otázka. Není mi jasný pojem "neoprávněný odklad splátek. I další text je značně zmatený. Má ti dojít výplata a ty jsi zavřel firmu? Oklad čeho? Výplaty mezd? Ten dopis z banky je taky nějak osekaný… jistě je mnohem delší.

Jinak bych se spíš podíval na stránky CSSZ, MF, MPO a další relevantní zdroje, ne na bulvár. Jsou tam i kontakty pro dotazy a na některých i messengery.

Pepa25

Edison: zmatený je především ten článek (přiznám se, že jsem ho četl až dodatečně). Autorka tam motá úvěrové moratorium, „Pětadvacítku“ a obecně čestná prohlášení …

Edison

Njn… co naděláš. Bulvár… Já si všiml, že relevantní oficiální zdroje a dotazy na relevantních místech tu poněkud nejsou vítány.