Není trestné když si někdo na FaceBooku udělá profil na moje jméno a s mojí fotkou?

Jak bych případně policii, soudu, úřadům dokázal, že jsem to nepsal já? Aby Policie nemusel psát maily někam do Ameriky, aby Facebook poskytl IP adresy a pak to porovnávat s mojí. naštěstí mám statickou, ale co ty co se připojují přes CDMA modemy?

Nejlepší odpověď
gnosis

jestli je to trestne, nevim. imo zrovna na FB by moc nepochodil, protoze vetsina tvych pratel by poznala, ze to nejsi ty a nikdo by si ho nepridal. podobnou kybersikanu zazil jeden nestastny hoch u nas na gymplu, vlastni spoluzaci mu udelali profil na libku a zesmesnili ho. pokud je v podminkach pouziti FB zakazane, zrizovat stranku cizi osobe, napis adminovi. trochu mi to smrdi jako pokus o kradez identity, jak se to u nas tresta nevim.

Další odpovědi
elektrikář

Jednoduše jako „uživatel“ to můžeš celé zrušit.A udělal si nové připojení Ja jsem Fa zrušil otravovali mi lidé ze žádostmi o přátelství. A veškeré mé dotazy na této stráce na co jsem se jen podíval pro informaci se tam objevovalo. Pokud mám známé pošlu jim normálně mail.A celý Fa mi může být ukradeny. Zloději si na něm už tipují byty na vykradení není o co stát.

chudst

Tohle pres soudy nereste. Napiste facebooku vas problem, budou po vas chtit poslat pravdepodobne nejaky oscannovany doklad totoznosti (pri zmene kamaradova jmena z fiktivniho na prave stacil ISIC). Pak by to meli zrusit.

Fíli

V ramci FB je to poruseni pravidel. Mas zakazane se vydavat za nekoho jineho a mas zakazane publikovat fotky dalsich osob paklize s tim nesouhlasi. Otazka je, zda se tim nekdo bude zabyvat, ale urcite bych to nahlasil adminum, at s tim neco udelaji.

Fidel

Trestným činem to bude jen tehdy, pokud někdo čin spáchá, tedy naplní znaky skutkové podstaty např. pomluvy, podvodu, poškození cizích práv atp… jinak NE.