Lgee

Je to poškození cizích práv?

Dřív sem myslel že jen krádež identity (jméno, fotka atp) ale teď mě tak napadlo jestli je poškození cizích práv i krádež třeba té identity na YouTube. )Když se vydávám jen za uživatele jeho predivkou bez fotky.)

PS: díky, každý píše něco jiného :D
Pokud je to přezdívka + například jeho logo, obrázek na YouTube tak to porušení autorského práva je ačkoliv to také ochranná známka není?

Odpovědi
anonym

pokud to není registrovaný trademark/obchodní značka, pak je to naprosto legální. Přezdívka prostě není nic, zákon to nezná a neřeší, není to ani osobní údaj takže se na to nevztahuje ani GDPR, prostě je to nic.

Lgee

Já se neptám jestli je to špatně ale legální

anonym

to je naprosto legální, přezdívka není registrovaný trademark.

anonym

pokud by o registrovanou obchodní značku šlo, pak by samozřejmě měla i právní ochranu.