marci1

Není to úžasné ? Chirurg vytiskl na tiskárně titanovou lidskou pánev a voperoval ji pacientovi !

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/327278-chirurg-vytiskl-na-tiskarne-titanovou-panev-a-voperoval-ji-pacientovi.html
Doplňuji:
Také by mě zajímal materiál na játra a ledviny.

Nejlepší odpověď
mosoj

Konečně článek pro laika kde je slovo „tisk“ uvedeno na správnou míru.

  • „Slovo „tisk“ je ovšem třeba brát v dané souvislosti jako nadsázku, fakticky jde o složitý proces počítačově řízeného nanášení různých látek v tenounkých vrstvičkách až do vytvoření zadaného objektu- “.

Spíš by mně zajímal ten materiál který se používá. na př. u těch ledvin, či jaterní tkáně ????

Další odpovědi
anonym

Materiál pro 3D tisk je ten, z něhož má být finální výrobek…
😉
Takže pro játra to budou jaterní buňky – buďto od samotného pacienta nebo od dárce.
Stejně, jako pro titanovou endoprotézu jde o titan.
___
Mosoj to píše správně, jen ten proces není zase tak složitý – koneckonců, jako počítačový 3D tisk lze brát i CNC navařování.
Jen se v současné době nabídka 3D tiskáren na trhu už dostala do fáze, kdy si takovou (samozřejmě velmi jednoduchou a omezenou) může koupit v krámě ´každý´ domů – a tím se termín „3D tisk“ stal velmi módním výrazem (navíc ´tajemným´, protože velké procento lidí fakta nezná).
😉

bolak

hůůůstě

marci1

Že by „koktejl“ z buněk a živin ? Jako zde : http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/136572-nove-organy-na-miru-z-tiskarny/

marci1

Tím samozřejmě nemyslím tu pánev, ale játra a ledviny. Je to opravdu úžasné, třeba se blíží stav lidské nesmrtelnosti. 🙂

mosoj

Nevím nedovedu si to představit.

Na papíře je to jednoduché.