silva49

Nemocenská při úřadu práce

Nevíte někdo tchýně ne svojí vinou spadla na zmrzlém sněhu v Praze Bášti a ted nemůže nikam do práce.Je registrována na úřadu práce ale již nepobírá žádné dávky chtěla jsem se zeptat nemá nárok na nějakou podporu od úřadu práce či sociálky?¨Nebo nemohla by po té obci požadovat nějaké odškodné?

Nejlepší odpověď
standa

V přímé souvislosti s úrazem na neschůdném chodníku a následné zdravotní indispozici nemá tchýně nárok na žádnou sociální dávku.

Nárok však tchýně má na odškodné za úraz, a to vůči majiteli chodníku, kde se ji úraz stal, s největší pravděpodobností to bude obec.

ALE v tomto případě bude nutné doložit řadu důkazů typu:

  • výše škody musí být prokázána posudkem o bolestném, případně i doklady o jízdném, pokud se za lékařem muselo dojíždět
  • datum, přesný čas, místo a také stav chodníku by měly být samozřejmostí…
  • fotografie místa, kde k úrazu došlo (bylo by vhodné)
  • kontakty na případné svědky

ATD.

Úplně jiné téma je, zda tchýně vyčerpala všechny možnosti, které náš stát nabízí v oblasti sociálních dávek…, doporučuji aby se tchýně stavila na příslušném odboru městského úřadu a zde si vše zjistila.