areka

Nemáte prosím někdo přeložené slovní druhy z francouzštiny do češtiny (příp. i naopak)?

Nejlepší odpověď
quentos

Kdybych chtěl být vtipný a jízlivý, napsal bych je tu česky a tvrdil, že jsou přeložené z francouzšti­ny… ;{)>

podstatné jméno = (le) nom
přídavné jméno = (l´)adjectif (m)
zájmeno = (le) pronom
číslovka = (le) nombre
sloveso = (le) verbe
příslovce = (l´)adverbe (m)
předložka = (la) préposition
spojka = (la) conjonction
částice = (la) particule
citoslovce = (l´)interjecti­on (f)

Členy a rody ověřeny na www.slovnik.sez­nam.cz

Zdroj viz níže, jen tam chyběly částice a na ty jsem se kouk do slovníku (Fr.- čes. a čes.-fr. slovník, Fin Olomouc 1998)

Zdroj: https://french­.kwiziq.com/re­vision/glossa­ry/lexical-category-or-parts-of-speech