Džanička

Nemáte někdo nějaký dobrý recept na pečeného králíka?

Ne omáčku.Poraďte,nik­dy jsem králíka nepekla.Díky

Nejlepší odpověď
panenka

Já králíka umyju naporcuji dám na pekáč osolím nakrájím česnek na kolečka přidám nové koření,bobkový list,vegetu někdy si i rozpustím masox a naliju to na pekáč kde mám králíka peču 2 hodiny v troubě.

Další odpovědi
anonym

Receptů je docela dost,tohle je klasika.

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/tra­dicni-peceny-kralik/

tomash

Naprosto neužitečná vsuvka: já bych si táák dal králíka…

GM

Na pekáči rozpustím slaninu nakrájenou na kostičky, nejlépe domáci špek, na to dám cibuli na kolečka, plátky česneku, na jemné kostičky nakráj. mrkev a celer,promíchám, na to dám osoleného králíka naporcovaného na menší kousky, zaliju 1/2 l červ. vína a peču přikryté. Žádné koření, dost chuti a vůně dodá víno a kořenová zelenina.Průběžně polévám výpekem. Moje děti by pak pekáč snědly i s ušima. (uchama).