Nemáme ještě nahlášené trvalé bydliště a chceme odvážet komunální odpad? Nemáte s tímto zkušenosti?

Případně, dá se nějak soukromě objednat svoz odpadu?Né přes úřad? Děkuji

Nejlepší odpověď
cukrar

velice záleží kde bydlíte a kde chcete odvážet odpad. Obce nepostupují stejně, ale dle místních vyhlášek. Třeba v Pardubicích vybýrají 500Kč na hlavu, ale odváží mě odpadky 4× týdně (fakt nekecám). Zato v Rasoškách jsem musel uzavřít smlouvu a platím asi 1200Kčč za rok a odváží 1× za 14 dní.

Další odpovědi
Gwen

Je to jednoduché. Na úřadě se přihlásíte k odvozu komunálního odpadu. Trvalé bydliště tam vůbec nikdy nemusíte mít. Můžete ho uvést jako rekreační, nebo jako budoucí trvalé. Jak Vám to napočítají, to se nedá odhadnout – každý úřad má jinou taxu. Při trvalém bydlení si počítají sumu za každou osobu bydlící v domě, při rekreačním bydlení jenom za jednu osobu. Alespoň u nás na chalupě to tak je …
Tak mě napadá, že by to měla mít ta obec na webu. Jak zásady, tak výši poplatku pro trvalé i výši poplatku pro lufťáky.